Польська «ДевелопРес» здолала «Вашаш Обуда» у важкому поєдинку Ліги чемпіонів
17.01.2023
«ДевелопРес»

У вівторок, 17 січня, «ДевелопРес» (Жешув, Польща) відкрив четвертий тур жіночої Ліги чемпіонів ЄКВ 2023 року з домашньої перемоги над «Вашаш Обуда» (Угорщина, Будапешт) із рахунком 3-1 (25-10, 18-25, 25-13, 25-23).

Польська команда поліпшила свій показник перемог та поразок до 3:1 і набрала 8 очок, посівши друге місце в групі А, в той час як команда з Угорщини, як і раніше без перемог, знаходиться в нижній частині турнірної таблиці з показниками 0:4 і 1.

На відміну від першого матчу сьогоднішніх суперниць в Угорщині, коли гостям довелося відбиватися після двох програних сетів, цього разу польська команда встановила повний контроль з самого початку. Перегравши волейболісток з Угорщини за всіма статтями в першому сеті, господарі майданчику швидко відірвалися і повели в рахунку 25:10, а Вероніка Шлаговська, вийшовши на заміну, завершила сет перемогою з єдиної спроби в атаці.

Другий сет проходив за зовсім іншим сценарієм. Після розміну очок за рахунку 7-7 «Вашаш» перехопив ініціативу і почав нарощувати відрив. Очолювана американською діагональною Тейлор Банністер, угорська команда активізувала всі свої зусилля, щоб домінувати на майданчику. Центральна блокуюча Айшан Абдулазимова з Азербайджану відправила м'яч у паркет, оформивши перемогу 25-18 та зрівнявши рахунок у матчі.

У третій відрізок матчу «Вашаш» увірвався з серією 3:0, але гравчині «ДевелопРес» швидко відреагували, і всього за кілька секунд вже мали перевагу 7:4. Вони знову посилили свої подачі і блокуючі дії, і все, що угорці могли зробити з цього моменту, - це пару раз вийти один на один. Польська команда, керована грузинською догравальницею Енн Каландадзе, продовжувала збільшувати розрив, поки їхня чеська діагональна Габріела Орвосова не закрила сет з переконливим рахунком 25-13.

Четвертий сет став найбільш напруженим. Перевага кілька разів переходила від однієї команди до іншої, і розрив тільки один раз перевищив два очки - за рахунку 7:4 на користь «ДевелопРес». «Вашаш» покращив свою подачу, тоді як господарі майданчику були кращими в атаці та блокуванні. Орвосова володіла сіткою, набравши дев'ять очок, але вирішальну роль наприкінці зіграла сербська діагональна Олена Благоєвич, яка завершила сет перемогою 25-23.

Енн Каландадзе очолила рейтинг бомбардирів матчу, набравши 21 очко, включаючи три ейси, і отримала номінацію «Найцінніший гравець». Габріела Орвосова додала до перемоги ще 20 очок, в той час як Тейлор Банністер стала найкращим бомбардиром «Вашаша», набравши 16 очок.