Німецький «Люнебург» на тай-брейку здобув перемогу над італійською «Моденою»
14.01.2023
«Люнебург»

Справжньою сенсацією стала перемога «Люнебурга» з Німеччини над досвідченою італійською командою «Модена». У домашній зустрічі 11 січня німці здобули перемогу з рахунком 3-2 (25-19, 26-28, 28-26, 18-25, 17-15) у першому раунді плей-офф чоловічого волейбольного кубка ЄКВ 2023. З таким результатом у німецьких аутсайдерів більше шансів вийти до чвертьфіналу перед матчем-відповіддю в Італії.

Господарі з самого початку матчу дали зрозуміти, що не збираються полегшувати завдання фавориту. «Модена», з іншого боку, розпочала матч не з першою шісткою. Господарі поля подавали дуже добре, і від початку до кінця матчу тримали італійців у напрузі.

Догравальник Колтон Коуелл і блокуючий Лукас Маасе були особливо ефективними в першому сеті, де «Люнебург» задавав темп від початку до кінця (12-9; 15-13; 20-15). «Модена» не змогла пробитися і в підсумку поступилася сетом 25-19.

У другому відрізку зустрічі гості виглядали набагато більш зібраними, але відчуваючи підтримку 2950 глядачів, «Люнебург» не злякався. Джордан Еверт все краще відчував гру і частіше знаходив бреші в італійському блоці (3-3; 6-5). Та коли вже здавалося, що господарі знову відірвуться (10-7), зірковим гостям Бруно Резенде та Ервіну Н’Ґапету вдалося переломити ситуацію (10-12). Лідери німецької команди почали частіше помилятися, в той час як «Модена» не втрачала контроль (13-15; 17-19). Крім того, практично неможливо було заблокувати найкращого бомбардира італійців Адіса Лагумджію. Тож, незважаючи на перевагу німців у чотири очки, загальний рахунок у матчі «Модена» зрівняла, вигравши сет (26-28).

У третьому сеті підопічні Андреа Джіані спочатку обійшли господарів з рахунком 4:7, але вони теж почали помилятися, тож почалися «гойдалки» і жодній з команд не вдавалося утримати лідерство. Але зусиллями Джордана Еверта та Джозефа Уорслі потроху господарям вдалося покращити своє становище. У переломний момент всі гравці на майданчику показали неймовірно видовищну гру. Глядачі були в захваті, коли атакуючий удар Еверта змінив рахунок на 24-21, але з Джованні Сангвінетті на подачах «Модена» відігралася, і для перемоги «Люнебурга» (28-26) знадобилося ще два сет-пойнти.

В четвертому сеті всього кілька хвилин «Модена» перетворила рахунок на 10-15 на свою користь. Ефективно використовуючи нервування основних гравців німецької команди у фінальному сеті, італійці не дозволяла господарям повернутися в гру. Після кількох успішних блокуючих дій господарі врешті-решт почали чинити опір активніше, але було очевидно, що гості намагаються вийти на тай-брейк. Сет завершився порівняно швидко, тому що «Люнебург» не знайшовся, що відповісти на дії італійців. А гості навпаки завжди мали відповідь (15-17; 17-24), і зуміли зрівняти рахунок з другого сет-пойнту (18-25).

Напруга на майданчику піднялася на новий рівень. Маасе, Еверт і Джордан Шнітцер допомогли господарям отримати перевагу 8:4 на тай-брейку. Це виглядало майже як ривок (10-7), але «Модена» відігралася (10-10), що і слід було очікувати від такої топової команди. Ефектними сейвами Ервін Н’Ґапет довів «Люнебург»  до відчаю, але цього виявилося недостатньо для перемоги. Незважаючи на наявність у «Модени» двох матчболів, господарі зберігали самовладання, і коли Томмазо Рінальді вибив м'яч за межі поля, гравці і майже 3000 глядачів вже не стримували емоцій (17-15).

Таким чином, «Люнехюнен» обіграв «Модену» з рахунком 3:2.

«Це неймовірно. Що у нас така чудова домашня арена з такою неймовірною атмосферою. Фанати просто фантастичні», - сказав по закінченні матчу головний тренер німецької команди Штефан Хюбнер.