Волейболістки «Імоко» вп’яте стали володарками кубку Італії
30.01.2023

«Імоко» продовжили домінувати в італійському жіночому волейболі та відсвяткували свій четвертий поспіль та п'ятий взагалі національний кубок. У недільному фіналі, зіграному перед 8100 глядачами, «пантери» здобули перемогу над «Міланом» з рахунком 3:0 (25-17, 25-23, 25-19).

Image removed.

Шведська зірка Ізабель Хок стала найкращим бомбардиром і отримала ще одну нагороду найціннішого гравця. В трисетовому фіналі Кубка Італії 23-річна діагональна набрала 23 очки, зафіксувала 54% успіху в атаці і додала до свого рахунку два ейси і блок. Завдяки польській зв’язуючій та капітану Джоанні Волош, яка блискуче провела атаку «Імоко», ще двоє її товаришок по команді набрали двозначні бали. Американські догравальниці Кетрін Пламмер і Келсі Робінсон набрали по 10 очок кожна. З іншого боку сітки інша американка, діагональна Джордан Томпсон, очолила рейтинг бомбардирів, набравши 17 очок.

Це був третій трофей «Імоко» в сезоні: вони також виграли Чемпіонат світу з волейболу серед жінок та Суперкубок Італії. Кубок Італії 2023 року став для них 16-м домашнім трофеєм з моменту заснування клубу в 2012 році. У своїй вражаючій колекції італійки також мають два клубні титули чемпіона світу та одну континентальну корону Ліги чемпіонів ЄКВ. Клуб з Конельяно з весни 2019 року не зазнав жодної поразки в трьох національних турнірах Італії.

«Пантери» розпочали свою боротьбу за Кубок Італії у вівторок з домашньої перемоги над «Кунео» з рахунком 3:0 (25-12, 25-19, 25-12). Хок набрала у цьому матчі 17 очок. Надалі, у протистоянні «Фіналу чотирьох» минулими вихідними, «Імоко» здобула перемогу в півфіналі над «Ігор Горгондзола» з рахунком 3-1 (25-21, 25-22, 18-25, 25-23) в суботу. Хок здобула найбільше очок у своїй команді (26), тоді як турецька діагональна «Ігор» Ебрар Каракурт очолила рейтинг з 27 очками.

«Це ніколи не буває легко. Сьогодні я отримав величезне задоволення, а вчора був майже злий, тому що не був задоволений виступом, - прокоментував після фіналу тренер «Імоко» Даніеле Сантареллі. - Вважаю, ми провели сьогодні хорошу гру. Ми були дуже старанні у вивченні основ. Ми виступили набагато краще, ніж вчора, і заслужили цей трофей хорошою грою у волейбол. Я дуже радий за всіх уболівальників, які прийшли. Це була чудова вечірка для всіх. Це четвертий поспіль Кубок Італії, і це означає, що ми робимо чудову роботу. Я пишаюся персоналом та командою».

«Сьогодні ми віддали все, що у нас було, та, можливо, на даний момент цього недостатньо, - сказала догравальниця «Мілану» Міріам Сілла. - Це мотивує нас працювати ще важче. Ми старалися від початку до кінця гри, але знали, що будемо грати проти команди, яка нічого не залишить на волю випадку. Можливо, в якісь моменти це була наша відповідальність, тому що ми могли і повинні були зробити щось більше».

Зазначимо, що на шляху до фіналу «Мілан» не програв жодного сету. У середу вдома вони обіграли «Касалмаджьоре» з рахунком 3:0 (25-23, 28-26, 25-16) у чвертьфіналі (у цьому матчі Джордан набрала 26 очок), а в суботу обіграли «Бергамо» з рахунком 3:0 (25-17, 25-21, 25-15) у півфіналі. Американська діагональна знову стала лідером, набравши 18 очок.

З іншого боку, «Бергамо» влаштував найбільший сюрприз у чвертьфіналі, розгромивши на виїзді «Скандіччі» з рахунком 3-2 (20-25, 25-22, 15-25, 25-23, 15-13), незважаючи на те, що китайська зірка господарів майданчику Чжу Тін набрала у цьому матчі 26 очок. А в найочікуванішому чвертьфіналі Каракурт, набравши 27 очок, привела «Ігор Горгондзола» до домашньої перемоги з рахунком 3-1 (25-19, 25-23, 23-25, 27-25) над «К'єрі».