Китайський Тайбей вийшов до чвертьфіналу чемпіонату світу серед юнаків до 17 років
27.08.2024
Китайський Тайбей vs Пуерто-Ріко

Італія, Бельгія, Бразилія, Єгипет, Аргентина, Іран та Іспанія також ще мають шанси пройти до наступного етапу в Софії.

Найкращий бомбардир Чемпіонату світу з волейболу-2024 серед юнаків до 17 років, діагональний КитайськогоТайбею Хуан Пін-Йен знову відзначився у вівторок, вивівши збірну своєї країни до чвертьфіналу турніру, який проходить у Софії.

Вісім збірних, які продовжують боротьбу за титул, матимуть день відпочинку перед поверненням на майданчик для чвертьфінальних матчів у четвер, в яких Італія зустрінеться з Іраном об 11:00 за київським часом, Аргентина зіграє з Єгиптом о 14:00, Бельгія протистоятиме Іспанії о 17:00, а Бразилія зустрінеться з Китайським Тайбеєм о 20:00.

Очолюючи рейтинг бомбардирів зі 110 очками, 16-річний лівша Хуан приніс Китайському Тайбею перемогу над Пуерто-Ріко з рахунком 3-1 (21-25, 25-9, 25-18, 25-16), набравши 26 очок (22 в атаці, два на блоці, два ейсами), що стало його третім найкращим показником за чотири матчі в Софії. Лідером у складі Пуерто-Ріко став догравальник Адріан Каррільйо, який набрав 12 очок.

Бразилія vs Лівія

У чвертьфіналі азійська команда зіграє з Бразилією, єдиною збірною, яка ще не програла жодного сету на турнірі. У вівторок південноамериканці здобули свою четверту перемогу в Софії, обігравши Лівію з рахунком 3-0 (25-20, 25-10, 25-19). Найбільш результативним у складі переможців став догравальник Лукас Карвальо, який набрав 15 очок. Лівійський діагональний Муезбілла Балннур знову показав впевнену гру, фінішувавши з 13 очками.

Аргентина vs Болгарія

Бразилія буде однією з двох південноамериканських команд у чвертьфіналі, оскільки її континентальна суперниця Аргентина також пройшла далі, здолавши господарку-Болгарію з рахунком 3-1 (25-14, 25-17, 15-25, 25-23). Аргентинці змогли перемогти завдяки чудовій командній роботі: двозначну кількість очок набрали п'ять основних нападників команди – догравальники Федеріко Дебоніс (13) та Бенджамін Флорес (13), центральні блокуючі Альваро Феррер Басоне (13) та Іван Павон (10), а також діагональний Генрі Сіннер (12). Найкращим бомбардиром матчу став болгарський догравальник Александар Добрев, який набрав 22 очки (18 в атаці, чотири ейсами).

«Це був дійсно важкий матч, – сказав Сіннер. - Ми працюємо з цією командою майже два роки, і бути серед найкращих національних збірних світу – це справжня винагорода, адже це свідчить про те, що вся наша наполеглива праця дає результати. Але ми хочемо більшого і будемо боротися за це».

У чвертьфіналі Аргентина зіграє з Єгиптом, який не мав потреби турбуватися про матч 1/8 фіналу у вівторок, оскільки його суперником був Узбекистан: збірна не приїхала на турнір до Софії, і таким чином африканцям автоматично зарахували перемогу.

Іспанія vs Куба

Іспанія, з іншого боку, провела справжню битву проти Куби, і їй знадобилися всі п'ять сетів, щоб здобути перемогу над карибською командою з рахунком 3-2 (26-24, 19-25, 25-22, 21-25, 15-10) і пройти далі. Капітан Сезар Іраче та Рафаель Тугорес знову були ключовими гравцями у нападі команди, набравши разом 43 очки – 23 (22 в атаці, одне ейсом) з боку діагонального та 20 (16 в атаці, чотири на блоці) від догравальника. Кубинський діагональний Йосдані Медіна записав на свій рахунок 22 очки (21 в атаці та одне ейсом).

«Куба провела дуже хороший матч, що ускладнило нам завдання, – пояснив Іраче. - Все, що вони робили, працювало, але на щастя, незважаючи на наші труднощі, ми все ж знайшли спосіб перемогти їх у кінці та вивести нашу команду до вісімки найкращих у світі».

Бельгія vs Туніс

Суперницею Іспанії буде Бельгія, яка також мала важкий матч, але впоралася з ним, здолавши Туніс з рахунком 3-1 (25-21, 24-26, 25-18, 25-21) завдяки вражаючим 25 очкам (19 в атаці, п'ять на блоці, одне ейсом) від центрального блокуючого Тура Ванбрукховена. Догравальник Мефтех Джассер став лідером збірної Тунісу, набравши 16 очок.

Італія vs Мексика

Італія та Іран здобули впевнені перемоги у 1/8 фіналу. Європейці без проблем обіграли Мексику з рахунком 3-0 (25-22, 25-16, 25-21). Італійський догравальник Франческо Кросатто у цьому матчі набрав 13 очок, а діагональний Федеріко Аргано додав ще 12.

Іран vs Чилі

Азіати так само домінували в матчі з Чилі, також здобувши перемогу з рахунком 3-0 (25-14, 25-16, 25-12). Центральний блокуючий Таха Мохсені Бабадані та догравальник Раоуф Хошхалдашлібурун розділили найкращих бомбардирів команди, набравши по 13 очок кожен.

Команди, які програли свої матчі в 1/8 фіналу, тепер боротимуться за місця з 9-го по 15-е – Узбекистан завершить чемпіонат на 16-му місці. У четвер відбудуться три поєдинки: де Мексика та Чилі відкриють день об 11:00 за київським часом, Туніс та Куба змагатимуться о 14:00, а Лівія та Пуерто-Ріко зустрінуться трьома годинами пізніше. Болгарія, яка мала грати з Узбекистаном, отримає автоматичну перемогу через неявку суперника.