Євро-2024 (U-20): у Болгарії хорватки зазнали поразки від фаворитки – Туреччини
11.08.2024
Збірна Туреччини U20

Після чотирьох поспіль перемог на чемпіонаті Європи з волейболу до 20 років в Софії хорватські юніорки зазнали першої поразки від фавориток і наразі непереможної команди Туреччини. Туркені святкували перемогу після 71 хвилини гри з рахунком 3:0 (25:14, 25:22, 25:20). Турецька команда здобула більше очок в атаці (47 проти 27), краще блокувала (7 проти 6), краще подавала (8 проти 5) та мала кращий прийом подачі (53 проти 37%). Втім хорватські гравчині зробили менше помилок (12 проти 14).

Хорватія vs Туреччина

Найкращою бомбардиркою матчу стала туркеня Ейлюл Дургун, яка здобула 21 очко (1 на блоці), Берен Єсілірмак додала ще 14 (1 на блоці, 3 ейсами).

У складі хорватської команди Ана Бурілович набрала 15 очок (3 на блоці, 2 ейсами), Мара Штігліч – 12 (1 на блоці, 1 ейсом).

З першого ж розіграшу туркені показали, чому вони є фаворитками в цій групі. Стартувавши з 1:0, Хорватія двічі зрівнювала рахунок, але загалом весь сет пройшов під контролем туркень, які завершили його серією 5-0 з рахунком 25:14.

У другому сеті хорватські волейболістки вели з рахунком 12:11, але туркені відповіли серією 5-0, вийшовши вперед 16:12. Заключна частина сету принесла певну інтригу, коли рахунок був обнадійливим (22:23), але останні два очки залишилися за турецькою командою, яка завершила сет з рахунком 25:22.

Третій сет також мав напружену кінцівку – Хорватія вела 18:15, але туркені скоротили відставання (19:18), а потім серією 5-0 здобули перемогу з рахунком 25:20 і закріпили остаточний результат 3-0 у матчі.

«Треба привітати Туреччину з феноменальною грою. Вони були більш зібраними, особливо на подачі та прийомі – це було ключовою різницею. Мені нема в чому звинувачувати своїх дівчат, вони боролися, робили все можливе, але сьогодні Туреччина була кращою майже у всіх елементах. Але ми не втрачаємо надії, турнір ще триває, ми все ще в грі, попереду ще два матчі. Після дня відпочинку нас чекає господарка турніру – Болгарія, а останнього дня – Бельгія. Мета залишається незмінною, йдемо далі, крок за кроком», - прокоментував матч тренер дівочої збірної Хорватії Івіца Радочай.

Туреччина, яка посідає перше місце з 14 очками та співвідношенням сетів 15-2, зіграє у понеділок, 12 серпня, о 12:30 проти Швеції. Хорватія, яка наразі є третьою з 11 очками та співвідношенням сетів 12-7, того ж дня о 17:30 зустрінеться з господаркою турніру Болгарією.