Дівоча збірна Хорватії здобула четверту поспіль перемогу на чемпіонаті Європи (U-20)
10.08.2024
Збірна Хорватії U20

Через затримку в розкладі першої групи чемпіонату Європи з волейболу до 20 років, яка змагається у Софії, юніорки Хорватії розпочали свій матч проти Швеції на цілу годину пізніше. Проте вони доклали зусиль, щоб завершити зустріч якомога швидше, і вже за 62 хвилини святкували перемогу з рахунком 3:0 (25:15, 25:13, 25:15).

Перший сет хорватки розпочали потужно, лідируючи з рахунком 18:11, і врешті-решт виграли з  перевагою в 10 очок за лише 21 хвилину. У другому сеті вони завершили гру за 19 хвилин з рахунком 25:13.

Швеція vs Хорватія

Лише третій сет, як буває зазвичай, надав шведкам трохи більше можливостей показати, що вони не випадково опинилися на чемпіонаті Європи. Після 12:7 на користь Хорватії, їхні суперниці провели серію 5-0, зрівнявши рахунок (12:12). Але їхня удача тривала недовго: після 16:14 хорватські волейболістки зробили комбіновану серію 9-1, завершивши сет з рахунком 25:15 і здобувши переконливу перемогу в матчі 3-0.

Домінування Хорватії підтверджує і статистика: хорватки набрали 8 очок на блоці (проти 4 у шведок), 10 – на подачі (проти 4), 33 – в атаці (проти 23), продемонстрували коефіцієнт успішності прийому подачі 62% (проти 50%), та при цьому допустили лише 12 помилок, порівняно з 16 у шведок.

У хорватській команді Мара Штігліч та Ана Бурілович набрали по 12 очок, ще по 9 додали Тонка Бошняк і Аврора Папац (6 блоків).

На боці шведок найкращий результат продемонстрували Санна Мадестам (14 очок) та Марта Едлунд (7).

«Перемога з упевненістю, якщо так можна висловитися. Швеція не взяла у нас більше ніж 15 очок у кожному сеті, тоді як у інших вони забирали навіть цілі сети. Під час підготовки до матчу ми знали, що вони можуть бути незручними, якщо їм це дозволити, тому ми добре підготувалися. Ми показали впевненість і клас у буквально всіх елементах гри. З такою енергією, яку ми показали, у Швеції просто не було шансів. Від першого до останнього очка ми демонстрували силу і вирішили все у трьох сетах, що дуже важливо перед завтрашнім дербі непереможених проти Туреччини», - зазначив тренер збірної Хорватії Івіца Іцо Радочай.

У суботу, 10 серпня, о 20:00 Хорватія зіграє матч за перше місце у групі проти Туреччини, яка також має 11 очок, проте краще співвідношення сетів (12:2 проти 12:4 у хорваток). Причому єдині два сети туркені програли у вчорашньому матчі проти команди Нідерландів, який вони в підсумку виграли з рахунком 3:2 (21-25, 12-25, 25-21, 25-21, 15-10).

Швеція зустрінеться з Іспанією о 12:00.