Євро-2024 (U-20): Італія здобула третю перемогу, обігравши Сербію
08.08.2024
Збірна Італії U20

Ввечері 7 серпня команда під керівництвом тренера Гаетано Гальярді завершила третій тур групового етапу чемпіонату Європи з волейболу. Дівоча збірна Італії до 20 років, яка грає в Дубліні (Ірландія) у другій групі континентального турніру, перемогла Сербію з переконливим рахунком 3-1 (20-25, 25-19, 25-17, 25-18), здобувши таким чином третю поспіль перемогу (у перших двох матчах італійки здолали Чехію та Португалію).

Італія vs Сербія

Програвши перший сет, італійські волейболістки зібралися і в наступних частинах гри не залишили суперницям жодної надії на порятунок. Найрезультативнішою в матчі знову стала діагональна збірної Італії Меріт Адігве, яка набрала 25 очок.

На початку матчу сербські гравчині вийшли вперед (1-3, 4-6), але італійки швидко зрівняли рахунок (6-6) і навіть здобули перевагу (8-6). Команди змагалися на рівних до рахунку 10-10, але надалі Сербія зуміла відірватися (12-15), а потім і збільшити дистанцію від суперниць до 5 очок (16-21). Сербкам вдалося втримати свою перевагу, вигравши сет із рахунком 20-25.

У другій частині гри Еріка Еспозіто та її партнерки по команді проявили себе, зумівши створити переконливу перевагу (6-2), яку італійки збільшили до 8-3. Італійська команда, рішуче налаштована на гру, не знижувала темпу (15-8). І хоча ближче до кінця сету Сербія скоротила відставання (18-16), Італія знову вирвалася вперед (21-19), завершивши сет із рахунком 25-19 і встановивши нічию у матчі.

Третій сет теж пройшов під контролем Італії: підопічні Гальярді одразу захопили ініціативу (3-1, 7-3), а їхня перевага тільки зростала (15-10, 23-16). Крапку в сеті поставили сербки невдалою атакою, встановивши рахунок 25-17 на користь Італії.

Початок четвертої партії був рівним, команди постійно обмінювалися очками (3-3, 9-9). Але ейс від Лінди Манфредіні дав поштовх Італії, яка швидко вирвалася вперед (12-9, 15-11, 18-13). Сповнені рішучості італійки наприкінці матчу не дозволили суперницям повернутися у гру (23-16), а невдала атака сербки Міліци Відавіч принесла Італії перемогу в сеті із рахунком 25-18 і в матчі 3-1.

Сьогодні команди матимуть день відпочинку, а в п’ятницю, 9 серпня, о 19:30 Сербія зустрінеться з Португалією, а о 22:00 Італія зіграє проти України.