Збірна Франції здобула золото чемпіонату Європи серед юнаків до 18 років
22.07.2024
Збірна Франції U18

Срібною призеркою стала Італія, Польща виборола бронзу.

Збірна Франції стала чемпіонкою Європи з волейболу 2024 року серед юнаків до 18 років. У фіналі французи у трьох сетах здолали своїх суперників з Італії і взяли реванш за поразку у фіналі два роки тому саме від італійців. Це перший титул для юнацької збірної Франції до 18 років після 2009 року.

У матчі за бронзу Іспанія та Польща показали видатну боротьбу у п'яти сетах. Однак, саме польська команда виявилася більш успішною і привезла додому бронзові медалі цьогорічних змагань.

Франція - Італія 3:0 (25-15, 25-20, 25-21)

Франція краще розпочала перший сет, вийшовши вперед з рахунком 7:3. Французи продовжували контролювати гру і відкрили рахунок на свою користь, не залишивши жодних сумнівів в тому, хто був кращим на майданчику в цьому сеті після 25:15.

Франція vs Італія

Гравці під керівництвом головного тренера Жан-Мануеля Лепровоста другий сет також розпочали потужно, вийшовши вперед з рахунком 5:0. Однак італійці відновили рівновагу (11:11), і команди почали переслідувати одна одну (18:17). Однак збірна Франції виявилася сильнішою і здобула перемогу з рахунком 25:20.

Італійці краще розпочали третій сет (3:0), але молоді французькі волейболісти швидко відреагували – 7:7, і вийшли вперед за рахунку 10:9. Незважаючи на спроби італійців відігратися, французи не залишили місця для сюрпризів і здобули перемогу з рахунком 25:21.

Загалом французи перевершили своїх суперників за всіма показниками - в атаці (39 проти 32), блокуванні (8 проти 6) та подачі (два ейси проти одного).

Ноа Дюфлос-Россі став найкращим бомбардиром з 16 очками (46%). У складі збірної Італії найбільше відзначився Мануель Златанов, який записав на свій рахунок 13 очок (48% реалізації в атаці).

Збірна Італії  U18

Іспанія - Польща 2:3 (21-25, 20-25, 30-28, 28-26, 12-15)

Одразу після першого суддівського свистка рахунок був близьким до рівного (5:6), але по ходу сету поляки почали лідирувати (12:9, 19:16), відкривши рахунок у матчі на свою користь – 25:21.

Іспанія vs Польща  U18

Той самий сценарій розгорнувся і на початку наступного сету (9:8), але цього разу польська команда змогла значно відірватися від суперників раніше (20:14), і наблизилася до медалей, завершивши сет за рахунку 25:20.

У третьому сеті все виглядало чудово для Польщі, оскільки підопічні головного тренера Яцека Навроцькі впевнено лідирували (7:4, 14:7). Однак іспанська збірна зібралася з силами і зрівняла рахунок (16:16). Жодна з команд не була готова поступатися в цій частині, і вони по черзі наздоганяли одна одну в рахунку (19:19). Розважаючи вболівальників у спортивному залі «Левскі» в Софії, поляки та іспанці завзято боролися, і врешті-решт останні змогли повернути інтригу в матч, вигравши сет з рахунком 30-28.

Підбадьорені своїм успіхом, іспанські хлопці вийшли на майданчик в четвертому сеті з високо піднятою головою. По інший бік сітки збірна Польщі також викладалася на повну (13:12). У ще одній грі в доганялки Іспанія знову продемонструвала сталеві нерви, здобувши перемогу з рахунком 28:26.

У вирішальному сеті Оскар Травка вивів свою команду вперед (8:6), і, незважаючи на спроби іспанців переломити хід гри, поляки вийшли переможцями і здобули бронзу.

Польща фінішувала, набравши більше на чотири очки на блокуванні (22 проти 18) та на два більше - на подачі (три ейси проти одного). Іспанці набрали більше очок в атаці (71:68), втім допустили більше власних помилок (26 проти 19).

Збірна Польщі U18

Кращим бомбардиром став іспанець Сесар Іраче, який набрав 34 очки (46% реалізації в атаці), в той час як у переможців 31 очко (50% реалізації в атаці) записав на свій рахунок Травка.