На першому тижні жіночої Золотої Євроліги три команди здобули по дві перемоги
21.05.2024
Бельгія vs Іспанія

12 команд  розпочали змагання у жіночій Золотій Євролзі 2024 року і провели на майданчику перший тиждень, і лише три збірні – Бельгії, Чехії та України – здобули дві перемоги у своїх перших двох матчах, отримавши фору у боротьбі за путівку до «фіналу чотирьох», який відбудеться в Чехії 15 та 16 червня.

Україні було нелегко в естонському Раквері, де у своєму першому матчі вона зійшлася віч-на-віч зі Словенією, програвши два з перших трьох сетів. Проте, впевнена гра Олександри Міленко, яка набрала 18 очок, допомогла українкам здобути перемогу 3:2, вигравши п’ятий сет з рахунком 15:11.

Україна vs Словенія

Днем пізніше господарка Естонія не змогла протистояти сильній українській команді, яка втратила лише 38 очок на шляху до перемоги з рахунком 3:0 (25:11; 25:14; 25:13), підтвердивши свою хорошу форму.

Завдяки суперзірці Ізабель Хок, яка перебувала у фантастичній формі і набрала 33 очки в матчі проти Іспанії, Швеція вирвала перемогу з рахунком 3:2 в стартовому поєдинку в Лунді, але не змогла скористатися домашньою перевагою в матчі з Бельгією, програвши всі три сети - 17:25, 19:25 і 14:25 - на шляху до поразки з рахунком 0:3.

Іспанія vs Швеція

Бельгія програла тільки перший сет на турнірі в Лунді в матчі проти Іспанії (28:30), але відігралася, вигравши наступні три сети і очоливши турнірну таблицю з найкращою різницею очок в жіночій Золотій Євролізі 2024 року (+48 після одного тижня).

Відразу за Бельгією розмістилася Чехія, яка також програла один сет у своєму другому матчі турніру, який проходив у Тепліце, на її домашньому майданчику. Після впевненої перемоги над Австрією з рахунком 3:0, де чешки втратили лише 38 очок, 19 з яких припали на третій сет, Чехія здобула перемогу над Румунією з рахунком 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:23), що далося їй важче, ніж очікувалося.

Чехія vs Румунія

Габріела Орвосова принесла чеській команді 23 очки в матчі з Румунією і 10 очок в матчі з Австрією, ставши найкращою бомбардиркою своєї команди в кожному з двох матчів, що наблизило Чехію до отримання путівки до «фіналу чотирьох».

В іншому турнірі, що проходив в хорватському Осієку, господарки, Азербайджан і Словаччина здобули по одній перемозі, залишаючись у боротьбі за місце у «фіналі чотирьох», тоді як Іспанія, Естонія та Австрія програли обидва матчі.

У жіночій Срібній Євролізі також стартували дев'ять команд, оскільки Боснія і Герцеговина вибула до початку жеребкування. Минулого тижня ці дев'ять команд взяли участь у трьох турнірах: в Копавогурі (Ісландія), в Тампере (Фінляндія) і в Подгориці (Чорногорія).

Фінляндія vs Португалія

Дві з господарок, Чорногорія і Фінляндія, обіграли своїх суперниць, але в перших матчах кожна з них програла по сету. Після перемоги над Люксембургом з рахунком 3:0 (25:7, 25:19, 25:9), Фінляндія програла перший сет Португалії з рахунком 15:25, але показала відмінну гру, вигравши наступні три з рахунком 28:26, 25:14 і 25:20.

Чорногорія vs Грузія

Чорногорія здобула впевнену перемогу з рахунком 3:0 над Фарерськими островами і ледь не зробила це знову, вигравши три сети проти Грузії, 25:13, 25:14, 25:16. Збій стався у другому сеті, коли чорногорки втратили контроль над грою і поступилися 23:25, але вони як і раніше лідирують у боротьбі за путівку до фіналу.

Угорщина vs Латвія

Угорщина є третьою командою, яка здобула дві перемоги - 3:0 над Ісландією (25:20, 25:15 і 25:15) і 3:1 над Латвією (25:21, 28:30, 25:9 і 25:18), і прагне якнайшвидше завоювати квитки до фіналу.

І Золота, і Срібна Євроліги продовжаться наприкінці цього тижня, з 24 по 26 травня, ще одним туром, в якому кожна команда зіграє по два матчі.