Юнацька збірна Румунії та дівоча збірна Туреччини стали чемпіонами Балкан до 18 років
28.01.2024
Збірна Румунії до 18 років

Обидві команди забронювали собі місця на континентальному чемпіонаті цього року.

Минулого тижня Балканська волейбольна асоціація провела зональні чемпіонати до 18 років серед дівчат та юнаків. Юнацька збірна Румунії та дівоча збірна Туреччини відсвяткували титули та забронювали квитки на відповідні чемпіонати Європи до 18 у 2024 році. Наступні чотири команди в підсумковому заліку кожного турніру візьмуть участь у другому етапі континентальної кваліфікації в квітні.

Туреччина vs Болгарія

У напруженому фінальному матчі у неділю волейболістки Туреччини розчарували домашню публіку в Софії, здолавши з рахунком 3-2 (11-25, 25-21, 25-18, 18-25, 15-8) господарок турніру – волейболісток Болгарії,  завоювавши титул чемпіонок БВА і пройшовши кваліфікацію на чемпіонат Європи 2024 року серед дівчат до 18 років, який  пройде в Греції та Румунії.

Догравальниця Еслем Йилмаз, яка вийшла на заміну в першому сеті, вивела Туреччину вперед з 17 очками, в той час як її болгарська колега Віара Парапунова набрала рекордні для матчу 24 очки. Обидві команди підійшли до матчу за золоті медалі, не програвши по дорозі жодного сету. У півфіналі Туреччина здобула переконливу перемогу над Косово з рахунком 3:0 (25-12, 25-12, 25-11), в той час як Болгарія з рахунком 3:0 (25-12, 25-15, 25-19) здолала Сербію.

Матч за бронзові медалі зіграний не був, тому Сербія і Косово розділили третє місце, в той час як Північна Македонія завершила турнір на п'ятому.

У перший змагальний день чемпіонату з волейболу серед юнаків БВА до 18 років у Струміці Румунія виграла сет проти Сербії, що виявилося вирішальним для перемоги в їхній групі, оскільки цей сет перервав нічию між цими двома командами і Туреччиною, дозволивши румунам посісти перше місце в підсумковому заліку.

Румунія vs Греція

Тим часом Греція очолила іншу групу, щоб кинути виклик Румунії у фіналі. Румуни здобули перемогу з рахунком 3-0 (25-23, 25-21, 26-24), виборовши  «золото» та місце на чемпіонаті Європи з волейболу 2024 року серед юнаків до 18 років, що пройде в Болгарії. Догравальники Патрік Вердес і Лівіу Каталін були найкращими бомбардирами Румунії з 13 очками, тоді як їхній грецький колега Ставрос Мушліас набрав найбільше в цьому матчі – 18 очок.

Північна Македонія vs Туреччина

Турки здобули перемогу над господарями турніру з Північної Македонії з рахунком 3-0 (25-20, 25-15, 25-16) в матчі за третє місце. Ісмаїл Айранчі та Аль-Унвер привели турецьку команду до перемоги, набравши по 14 очок. У складі господарів найкращим бомбардиром став Тойє Єфремов, який набрав 12 очок.

Збірна Косово розгромила Сербію і посіла п'яте місце в підсумковій турнірній таблиці.