Світовий рейтинг після відбіркових турнірів: хто має найбільші шанси потрапити на Олімпіаду-2024
09.10.2023
Збірна Італії

Після закінчення волейбольних кваліфікаційних турнірів серед чоловіків останніх п'ятьох учасників Олімпійських ігор наступного року, які приєднаються до Бразилії, Канади, Німеччини, Японії, Польщі, США, та приймаючої країни Франції, визначить світовий рейтинг Міжнародної федерації волейболу.

Незважаючи на те, що остаточний відбір відбуватиметься в кінці попереднього етапу Ліги націй з волейболу 2024 року, команди, які займають кваліфікаційні позиції зараз, швидше за все, займатимуть їх і тоді.

Щоб гарантувати принцип універсальності, наступні учасники Олімпіади в Парижі будуть відібрані з континентальних конфедерацій, які ще не мають кваліфікованої команди. Оскільки члени Європейської конфедерації (Франція, Німеччина та Польща), Конфедерації волейболу Північної, Центральної Америки та Карибського басейну (Канада та США), Південноамериканської конфедерації (Бразилія) та Азійської конфедерації волейболу (Японія) вже пройшли кваліфікацію, єдиною конфедерацією, яка підпадає під цей критерій, є Африканська конфедерація.

Збірна Єгипту

Згідно з поточним рейтингом, Єгипет має найвищий рейтинг серед африканських команд. Цікаво, що він заробив цей статус під час волейбольних відбіркових матчів, до яких Туніс, який посідав 18 місце, був вище за Єгипет, що був 19-м.  Оскільки в Токіо дві команди показали різний рівень, Єгипет піднявся на 18 місце, набравши 164,05 рейтингових балів, тоді як Туніс опустився до 25-го місця, набравши 145,09. Наступна африканська команда – збірна Камеруну, яка посідає 29-у позицію з 129,27 балів.

Решта чотири місця на Олімпіаді-2024 дістануться чотирьом командам з найвищим рейтингом, які не пройшли кваліфікацію, після закінчення попереднього етапу Ліги націй-2024. Згідно з сьогоднішнім рейтингом, цими чотирма командами будуть Італія, яка посіла третє місце, Аргентина, яка посіла шосте місце, Словенія, яка посіла сьоме місце, і Сербія, яка посіла дев'яте місце.

Протягом кваліфікаційного турніру в Ріо-де-Жанейро італійці втратили 23,59 балів, але зберегли своє третє місце. Маючі 342,43 балів, тепер вони лише на 2,13 випереджають Японію, яка розмістилася на четвертому місці, обігнавши в рейтингу Бразилію. Південноамериканці зараз посідають п'яте місці, що ще на 2,13 балів нижче, ніж у японців.

Збірна Аргентини

Аргентина втратила 4,46 балів, але залишилася на шостому місці з результатом 314,35, в той час як Словенія набрала 4,47 балів і обійшла Францію, що приймає ОІ-2024, посівши сьоме місце з 307,12. Сербія втратила 15,72 балів під час кваліфікації, але залишилася на дев'ятому місці з результатом 253,22, відстаючи на 4,12 балів від Німеччини, яка увійшла до десятки кращих, піднявшись на шість позицій завдяки успішним виступам в Ріо.

Збірна Куби

Наступними командами з понад 200 очками, які ще не пройшли кваліфікацію, є Куба, яка посіла 11 місце (236,96), Нідерланди, які зайняли 13 місце (214,58), Туреччина, яка посіла 14 місце (210,73) та Іран, який посів 15 місце (207,82). Саме у них найбільше шансів піднятися вище відбіркової лінії для Парижа і відтіснити деякі з вищезгаданих команд нижче.

Збірна Польщі

На двох верхніх позиціях світового рейтингу змін не відбулося: лідер Польща (421,14) і віцелідер США (390,91) ще більше збільшили дистанцію від Італії, що посіла третє місце, і скоротили розрив один з одним більш ніж на дев'ять пунктів.

Збірна Болгарії

Найвищого стрибка вгору в світовому рейтингу під час відбіркових змагань домоглася Болгарія, яка піднялася на 10 позицій з 30-го на 20-е місце, додавши до свого рейтингу 27,87 балів. Збірна Німеччини набрала найбільшу кількість очок - 59,34, піднявшись на шість позицій вгору. Бельгія і Фінляндія також просунулися вгору на п'ять позицій: бельгійці піднялися з 22-го на 17-е місце, а фіни - з 28-го на 23-е.

Збірна Мексики

Тим часом, Мексика зазнала найбільшого падіння - на 37,20 пунктів і на 13 позицій, з 21-го на 34-е місце. Туніс опустився на сім позицій до 25-го місця, тоді як Катар та Іран опустилися на чотири позиції до 21-го та 15-го місць відповідно.