Євро-2023: збірна Боснії і Герцеговини здолала Хорватію у Монці
19.08.2023
Збірна Боснії і Герцеговини

Перед 3900 глядачами на Арені Монца, жіноча волейбольна збірна Боснії і Герцеговини здолала Хорватію в матчі групи В чемпіонату Європи з рахунком 3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6). Після цієї поразки хорватська команда знаходиться на передостанньому місці у групі, але у неї в запасі ще залишаються два матчі - проти господарок майданчику Італії та Швейцарії, яку збірна Боснії і Герцеговини також перемогла з рахунком 3:2.

Хорватія краще відкрила матч і виграла перший сет з рахунком 25:19. Збірна Боснії і Герцеговини відповіла аналогічно: у другому сеті вона проводила свою гру і без особливих проблем його виграла з рахунком 25:18.

Боснія і Герцеговіна vs Хорватія

Після встановлення нічиєї 1-1 по сетах третій продовжувався в темпі. Спочатку перевага була на боці збірної Боснії і Герцеговини (6:3), але ближче до середини сету її гравчині трохи втратили концентрацію, що й використали волейболістки Хорватії. Спочатку вони зробили серію з 6 очок, змінивши рахунок на 12:9 на свою користь, а невдовзі й завершили сет перемогою 25:20, знову отримавши перевагу у матчі.

Проте вже у наступному сеті падіння концентрації спостерігалося у гравчинь Хорватії, які допустили велику кількість помилок. Хорватія вела 19:17, але збірна Боснії і Герцеговини зробила серію з 5 очок і дісталася рахунку 23:20. Хорватія відповіла серією з трьох очок, зрівнявши рахунок (23:23), і з того моменту почалася гра на нервах, в ключових моментах якої боснійські волейболістки показали більший спокій і стійкість. Втративши сет-пойнт за рахунку 24:23, Боснія і Герцеговина реалізує наступний і перемагає 26:24.

П'ятий сет пройшов без особливих коливань, волейболістки Боснії і Герцеговини диктували темп гри. Вони відкрили сет з переваги 5:0, надалі збільшили її до 10:3, і легко виграли з рахунком 15:6.

Збірна Боснії і Герцеговини перевершила хорватську команду в блокуванні (20 блоків проти 6), тоді як Хорватія була трохи кращою у подачі (5 ейсів проти 4) і у атаці (57 проти 55) при кращому прийомі у Боснії (52% проти 51%) і меншій кількості помилок (24 проти 28).

Діагональна Даяна Бошковіч з 18 очками була найефективнішою гравчинею в складі Боснії і Герцеговини, також двозначні результати отримали догравальниця Едіна Бегіч (16) та центральна блокуюча Айла Параджик (15). На боці Хорватії найбільше здобули Божана Бутіган (15 очок), Андрея Міхалєвіч  (14) та Мартіна Шамадан (13).

Наступний матч збірна Боснії і Герцеговини проведе 21 серпня в Турині, де о 19:00 за київським часом зустрінеться з Румунією. Того ж дня у той самій локації Хорватія зіграє проти Швейцарії о 22:00.