Збірна Домініканської Республіки несподівано одержала перемогу над Китаєм
30.06.2023
Домініканська Республіка vs Китай

Це лише друга в історії перемога домініканок над цими сильними суперницями.

Домініканська Республіка перемогла Китай на турнірі світового рівня вперше з 2010 року і в цілому вдруге в історії з 27 офіційних матчів, зіграних між цими двома країнами. У п'ятницю в Сувоні в матчі групи 5 волейбольної Ліги націй-2023 домініканки здобули перемогу над сильними суперницями з рахунком 3:2 (20-25, 25-20, 22-25, 25-20, 15-13). Покращивши співвідношення перемог і поразок до 5/6 і набравши 12 очок, вони займають 12-е місце в поточній турнірній таблиці, але не мають шансів вийти у фінал. Китай посідає 6-те місце з 6 перемогами, 4 поразками та 19 очками.

Спочатку діагональна Гайла Гонсалес і центральна блокуюча Хінейрі Мартінес привели Домініканську Республіку до перемоги над Кореєю з рахунком 3:0 (25-18, 25-18, 25-16), а вже наступного дня вони знову вразили своєю грою, цього разу проти Китаю. Гонсалес продемонструвала 57% успіху в атаці, зробила 3 блоки і 3 ейси, набравши в матчі 35 очок. Мартінес зіграла важливу роль в декількох ключових моментах поєдинку і здобула у ньому останнє очко. Вона реалізувала 4 ейси і показала неймовірний успіх в атаці - 81%, заробивши в цілому 22 очки. Догравальниця Брайелін Мартінес набрала ще 19 очок, тоді як китайська догравальниця Лі Іньїн стала найкращим бомбардиром своєї команди, заробивши 24 очки.

Після відставання в 5 очок домініканки відігралися і в середині першого сету скоротили дистанцію до суперниць до мінімуму (13-14), але після китаянки заробили 7 очок поспіль під час подачі Ван Юньлу, зробивши кілька відмінних атак і відірвавшись з рахунком 13-21. У той час, як Ван реалізувала пару ейсів, Лі Іньїн набрала 8 очок в атаці і зробила 1 блок, завершивши сет з рахунком 20:25.

Гра волейболісток Домініканської Республіки значно покращилася у другому сеті. Хоча домініканки допускали більше помилок, ніж їхні суперниці, вони перевершили їх  в атаці, блокуванні і подачі, та здобули перевагу 6-2. Після цього обидві команди грали на приблизно одному рівні, причому розрив становив від 3 до 7 очок. Наприкінці сету атака Хінейрі Мартінес принесла перемогу збірній Домініканської Республіки з рахунком 25-20.

У дуже напруженому третьому сеті обидві команди по черзі захоплювали перевагу. Від 4-1 на користь домініканок рахунок змінився до 11-13 на користь Китаю, а потім до 19-15, знову на користь Домініканської Республіки. За рахунку 22-20 китаянки набрали 5 очок поспіль і, завдяки ейсу зв’язуючої Сюй Сяотін, виграли сет з рахунком 22-25.

Ключову роль в четвертому сеті зіграла семиочкова серія домініканок з трьома ейсами Хінейрі Мартінес. Ця серія дозволила Домініканській Республіці здобути перевагу 14-8, після якої Китай вже не зміг відігратися. Врешті-решт, домініканки виграли сет з рахунком 25-20.

Гайла і Хінейрі допомогли своїй команді відігратися після переваги китаянок 2-5 на тай-брейку, зрівняти рахунок до 8-8 і остаточно перехопити ініціативу після цього. Хінейрі заробила останнє очко в матчі вдалою атакою і завершила тай-бейк з рахунком 15-13.

«Ми працюємо щодня. Ми намагаємося здобути максимальних результатів на кожному тренуванні, в кожному матчі викладаємося на всі 100%, - сказала Гайла Гонсалес після гри. -Нам весело на майданчику, коли вдається застосувати свої знання у волейболі, і саме це, зазвичай, вирішує, чи здобудемо ми перемогу в сеті. Я завжди намагаюся допомогти своїй команді і викластися на максимум, сьогодні ввечері мені це вдалося».

Домініканська Республіка відкриє суботу матчем проти діючого чемпіона світу Сербії о 4:30 за київським часом. Після цього, о 8:00, Корея прийме Китай.

Сербія vs Німеччина

Також в п'ятницю в Сувоні Сербія здолала Німеччину з рахунком 3:1 (25-17, 23-25, 25-16, 30-28) завдяки відмінній грі зірки Тіяни Бошкович, яка набрала 39 очок, включаючи 4 блоки і ейс. Німки Камілла Вайтцель та Ліна Альсмаєр заробили 16 та 14 очок відповідно. Чемпіонки світу наразі мають по 5 перемог і поразок, і з 16 очками посідають 10-те місце в турнірній таблиці, в той час як німкені займають 5-те з 7 перемогами, 4 поразками і 20 очками.

Польща vs Болгарія

Раніше в той же день команда Польщі здобула свою дев'яту перемогу в 11 матчах, здолавши Болгарію з рахунком 3:1 (26-28, 25-19, 25-16, 25-15) і повернувши собі перше місце в таблиці з 26 очками. Польська збірна на 2 очки випереджає збірну США, яка ще зіграює в одному матчі. Болгарія займає 14-те місце з 2 перемогами, 9 поразками і 8  очками.

Дві діагональні - полька Магдалена Стисяк (5 блоків) і болгарка Радостіна Марінова (1 блок, 1 ейс) стали найкращими бомбардирками матчу, набравши по 19 очок.

США vs Болгарія

Збірна США тимчасово очолила турнірну таблицю після перемоги в четвер над Болгарією з рахунком 3:0 (25-15, 25-17, 25-17), зробивши за три сети цілих 16 блоків. Завдяки цій перемозі американки, які вже мають гарантоване місце в фіналі, який пройде наступного місяця в Арлінгтоні, як приймаюча країна, покращили свій рахунок до 24 очок, а співвідношення перемог і поразок - до 9/1, а також забезпечили собі місце у першій вісімці на попередньому етапі.