Сьогодні, 21 липня, Президент Професіональної волейбольної ліги України Володимир Дубинський провів нараду з головними тренерами жіночих команд Суперліги-Дмарт сезону 2022/23. Зустріч, яка вийшла досить плідною та інформативною для всіх присутніх, відбулася в київському офісі ПВЛУ.
Нагадаємо, що в майбутньому розіграші турніру візьмуть участь вісім команд: СК “Прометей”, “Аланта”, “Добродій-Медуніверситет-ШВСМ”, “Волинський край”, “Галичанка-ЗУНУ”, СК “Балта”, “Збірна України U-17”, “Академія Прометей” Збірна України U-15.
Відзначимо, що ініціював даний захід сам Президент ПВЛУ Володимир Дубинський. На ньому обговорили важливі питання відносно регламенту та термінів проведення змагань.
- Було важливо, щоб саме тренери, які готуватимуть команди до чемпіонату, висловили свої пропозиції та побажання щодо проведення цього заходу, - заявив Володимир Михайлович. - На зустрічі вирішили, що турнір проводитиметься у три кола, а команди-учасниці будуть розділені на дві групи. Також обговорили усі організаційні моменти, питання безпеки та умови заявок.
Цікаво, що на нараді затвердили формат нового Кубку Ліги. Його проведуть замість запланованого раніше матчу зірок.
- Раніше ми думали організувати матч зірок, але сьогодні зголосилися, що це буде саме Кубок Ліги за системою вильоту. Його проведення запланували на період з 18 по 23 грудня. В цілому я задоволений, що клуби та тренери висловили велику зацікавленість в цій зустрічі. Всі приїхали, плідно попрацювали, відкоригували та ухвалили необхідні рішення, - додав Президент ПВЛУ.
Генеральний директор ПВЛУ Андрій Льопа детальніше розповів про регламент Кубку Ліги, відзначивши, що подібні змагання в Італії викликають неабиякий інтерес.
- Крім жіночої та чоловічої Суперліг, які матимуть абсолютно дзеркальний формат, ми будемо проводити Кубок Ліги, - розповів Андрій Льопа. - Змагання відбудуться, як вже повідомлялося раніше, у грудні після завершення другого кола чемпіонату України. Команди гратимуть за системою плей-оф: перша в рейтингу за підсумками попереднього етапу Суперліги зустрінеться з восьмою, друга — з сьомою і так далі. Перед фіналом учасники отримають один вихідний, щоб гравці мали змогу відпочити. Далі відповідно різдвяно-новорічні канікули, і з 10 січня ми відновлюємо чемпіонат.
Андрій Степанович упевнений, що на вітчизняних шанувальників волейболу чекають дуже цікаві змагання, бо чемпіонати очікуються рівними:
- Можливо, одна-дві команди десь переважатимуть інших, зокрема той же “Прометей” чи “Добродій”. Але в цілому, гадаю, буде рівна боротьба. Хочу додати, що в новому сезоні між другим та третім сетами тепер обов'язково вводиться перерва — 15 хвилин. Щоб люди, які приходитимуть на ігри, встигли сходити до туалету або купити каву тощо. Крім того, у цей час ми матимемо можливість показувати рекламу на телебаченні. Це виключно комерційний хід. До матчів чи під час цієї перерви братимуть флеш-інтерв’ю з різними експертами. Після кожного поєдинку буде вручатися нагорода MVP — кращому гравцю.
Генеральний менеджер СК “Прометей” Марія Александрова розповіла, що подібні зустрічі тренерських штабів чоловічої та жіночої ліг із президентом ПВЛУ Володимиром Дубинським конче необхідні для того, щоб налагодити зв'язки та контакти:
- Структура ПВЛУ для тренерів абсолютно незвідана: вони починають цей шлях із новою організацією та зовсім іншим підходом. Також для Володимира Михайловича важливо проконтактувати з усіма тренерськими штабами, аби почути їхні побажання та бачення, і сьогодні це дало свої плоди. Їх буде враховано, що принесе тільки плюс та розвиток подальшій роботі.
Головний тренер ВК “Добродій-Медуніверситет-ШВСМ” Юлія Якушева після заходу тепло висловилася про президента ПВЛУ Володимира Дубинського:
- Для українського волейболу Володимир Михайлович Дубинський — це просто знахідка. Зрозуміло, що, крім волейболу, він має купу інших справ та проектів, але людина однаково вкладає у спорт. Є певні нюанси, щодо проведення змагань, бо не всі матимуть змогу витримати ігровий марафон, коли матчі будуть так часто. Однак іншого виходу в нас немає — ми впораємося. Президент ПВЛУ має намір вивести лігу на європейський рівень. Гадаю, що ми зможемо прийти до цього.
Юлія Іванівна нещодавно повернулася з Італії, де під її керівництвом молодіжна збірна України U-21 гідно боролася з потужними командами на континентальній першості:
- Побувавши зі збірною на Євро, я побачила багато хороших команд та тренерів, у яких зовсім інше ставлення до волейболу, починаючи від дрібниць, наприклад, розминки, тренування чи великої кількості обслуговуючого персоналу. Сьогодні в умовах війни в Україні вимагати подібного — це неправильно. Але з часом усе це в нас буде. Вважаю, що “Прометею” дуже пощастило з президентом, на якого потрібно молитися. Дякуємо йому за те, що він у цей важкий час продовжує підтримувати вітчизняний волейбол. У мене в Європі багато людей цікавилися, чи буде взагалі чемпіонат. Але Володимир Михайлович знайшов можливість організувати проведення турніру, а як він пройде — це вже інше питання. У нас багато молодих гравців повиїжджало в зарубіжні клуби. Втім, я впевнена, що через рік завдяки цьому проекту вони хотітимуть повернутися назад. Ми також вдячні нашому Василю Степановичу Мельниковичу, який узяв нас під своє крило. Не було б його, то не стало б і команди “Добродій”, якій уже виповнилося 30 років.
Своїми враженнями від наради поділилися тренери й других команд жіночої Суперліги-Дмарт.
Андрій Романович, головний тренер СК “Прометей”:
- Склалися дуже приємні враження від спілкування з Володимиром Михайловичем. Розуміємо, що це лише початок. Враховуючи складність ситуації, весь цей процес — вже велике свято. Така собі операція по спасінню українського волейболу. Ми всі розуміємо, що в подібній ситуації втратити чемпіонат означатиме відкотитися на кілька років назад. Потім буде тяжко повернути все на свої рейки, а, можливо, найближчі 5-10 років взагалі нереально. Це дуже велика справа. Мені сподобалося те, що у всіх тренерів горіли очі. Всі готові йти на зустріч одне одному, на зустріч Професіональній лізі, щоб будувати український волейбол. І як би не було тяжко, ми зробимо продукт за європейським аналогом, який називається Професіональна ліга України. Це лише перший розіграш, тому, звісно, будуть якісь складнощі. Проте в процесі вони переборються, і від сезону до сезону ліга буде все кращою і кращою.
Варвара Кольцова, головний тренер СК “Балта”:
- Дуже щасливі, що прийматимемо участь у цьому проекті. Для нас це важливий і стрімкий крок уперед. Ми функціонуємо як професійна команда лише четвертий рік, розвиваючись поступово. Починали з провалу в Першій лізі, а потім її виграли та вийшли до “вишки”, де згодом потрапили до першої четвірки. Зараз ми в Професіональній волейбольній лізі України. Для команди такого маленького міста Одеської області та України в цілому — це велика честь та досягнення. Ми з великим задоволенням очікуємо на початок сезону. Сподіваємося, що будемо гідно виглядати на фоні наших суперників. Тренувальний процес у нас стартує 1 серпня. Склад “Балти” формуватимуть молоді гравці, тому важливо зігратися. Не можу сказати, що ми розраховуємо на медалі, але однозначно будемо боротися.
Віктор Туркула, головний тренер команди “Волинський край”:
- На заході почули багато чого нового та корисного для всього українського волейболу. Взагалі сама назва ліги говорить сама за себе. Тобто вона буде більш професіональною та цікавою. Раніше в нас за чемпіонство боролися лише дві команди — “Прометей” та “Хімік”, а тепер же всі підрівняються.
Артем Дигтяренко, помічник головного тренера “Аланти”:
- Очікування від нового формату, як від якогось дива. Бо в історії українського волейболу таке вперше. Цікаво дізнатися, як все пройде від організації змагань до суддівських моментів, та на скільки збільшиться рівень гравців після подібних сезонів. Сподіваюся, що тренери використовуватимуть сучасні підходи. Залишається тільки працювати.