Найцікавіше в світі волейболу: що відбувалося минулого тижня
22.05.2023
Церемонія нагородження переможців Ліги чемпіонів ЄКВ

Клубний волейбольний сезон завершується і все ближче початок міжнародного волейбольного сезону. Цього тижня в центрі уваги були континентальні турніри.

Цієї суботи визначилися переможці Ліги Чемпіонів ЄКВ 2022-2023. «Вакіфбанк» з Туреччини і «Закса» з Польщі зуміли захистити титули, завойовані ними минулого сезону.

«Вакіфбанк»

«Сунторі Санбердз» стала першою японською командою, яка виграла клубний чемпіонат Азії. В Африці також пройшов свій континентальний турнір, чемпіоном якого стала «Мулудія Бусалем» з Тунісу.

Також цього тижня завершився клубний сезон і визначилися переможці чемпіонатів обох статей в Італії. «Ітас Трентіно» став чемпіоном Італії серед чоловіків, в той час як «Імоко» п’ятий сезон поспіль стали чемпіонами Італії серед жінок. Згадаємо ці події більш детально.

«Вакіфбанк» і «Закса» виграли Лігу чемпіонів ЄКВ

«Закса»

Переможці Ліги чемпіонів 2022/23 «Вакіфбанк» і «Закса» зуміли захистити свої титули минулої суботи. «Вакіфбанку» допомогла здобути перемогу над «Еджзаджібаші» з рахунком 3:1 (27-25, 25-17, 23-25, 25-17) італійська діагональна Паола Егону, яка набрала в матчі неймовірних 40 очок. «Закса», яка виграла турнір втретє поспіль, також зіткнулася з давніми суперниками - «Ястшембським Венґелем» - і здолала їх з рахунком 3:2 (26-28, 25-22, 25-14, 28-30, 15-12). Це командіі  допоміг зробити польський догравальник Бартош Беднож, який заробив 23 очка.

«Суніторі Санбердз» здобув перемогу на клубному чемпіонаті Азії

«Суніторі Санбердз»

Японські гіганти «Суніторі Санбердз» у неділю вперше виграли клубний чемпіонат Азії серед чоловіків. Команда, яка складається з гравців національної збірної Японії Масакі Ооя і Кен’ї Фудзінаки, стала першою командою з Японії, яка виграла цей турнір. У фіналі, який пройшов в неділю, «Суніторі Санбердз» здолали «Джакарту Бхаянкару» з Індонезії з рахунком 3:1 (28-26, 25-23, 23-25, 25-17). Катарська команда «Поліс» зайняла третє місце.

«Мулудія Бусалем» виграв клубний чемпіонат Африки

«Мулудія Бусалем»

Туніська команда «Мулудія Бусалем» стала переможцем чоловічого клубного чемпіонату Африки, який проходив в Келібії, в їх країні. Команда вперше виграли ці змагання, здолавши єгипетську команду «Замалек» з рахунком 3:2 (20-25, 22-25, 26-24, 25-23, 15-12). «Улед Адуан» з Алжиру посів третє місце.

«Трентіно» став чемпіоном Італії з волейболу через 8 років після останньої перемоги

«Трентіно»

Восьмирічна погоня «Ітас Трентіно» за чемпіонством закінчилася в середу, коли вони обіграли «Лубе Чивітанова» з рахунком 3:0 (25-20, 25-20, 25-19) у п'ятому і останньому матчі фінальної серії чоловічого чемпіонату Італії з волейболу, ставши чемпіонами в п’ятий раз, вперше з сезону 2014-2015. Болгарський догравальник «Трентіно» Матей Казійські, який допомагав команді здобути кожну з цих п'яти перемог, отримав трофей як капітан, а також став найціннішим гравцем матчу, набравши 13 очок.

«Імоко» захистила титул чемпіона Італії серед жінок

«Імоко»

В понеділок волейболістки «Імоко» програли перший сет, але зуміли відігратися і перемогти  «Мілан» з рахунком 3:1 (23-25, 26-24, 25-17, 25-21), ставши в п'ятий раз поспіль (і шостий раз взагалі) чемпіонками Італії. Канадська догравальниця «Імоко» Алекса Грей зіграла величезну роль у цій перемозі, вийшовши з лави запасних і набравши 25 очок.