«Вакіфбанк» вшосте здобув трофей волейбольної Ліги чемпіонів
20.05.2023
«Вакіфбанк»

У суперфіналі Ліги чемпіонів ЄКВ з волейболу в італійському Турині  зіткнулися два турецьких гіганти, для яких не дивно вигравати великі матчі і, безумовно, не лише один у одного.

Гравчині по обидва боки сітки з хвилюванням чекали першої подачі, але початок матчу був обережним. Дві турецькі команди дуже добре знають одна одну, і перші сети матчу це показали.

«Вакіфбанк» vs «Еджзаджібаші»

Тим не менш, «Еджзаджібаші» на середині сету вдалося відірватися на кілька очок, але серія блоків «Вакіфбанку» знову зробила матч напруженим.

Решту сету глядачі спостерігали «гойдалки», а тренер Джованні Гвідетті намагався розумно використовувати таймаути. За рахунку 25:25 на майданчику з'являється Чіака Огбогу, робить жахливий блок і пробиває по вільному м'ячу трохи вище сітки, що дозволяє «Вакіфбанку» вийти вперед.

Незважаючи на хороший старт «Еджзаджібаші», головними героїнями другого сета були волейболістки «Вакіфбанку», які контролювали гру від початку до кінця, чому явно сприяв успіх першого сету. Вони не дозволили «Еджзаджібаші» Ферхата Акбаса відновити ритм, і ще до завершення другої половини сету, стало абсолютно ясно, що «Вакіфбанк» вийде вперед з рахунком 2:0.

У третьому сеті «Еджзаджібаші» вже нічого було втрачати, а вихід у фінал вперше з 2015 року вимагав більшого ентузіазму, і саме його вони і продемонстрували, перехопивши ініціативу в матчі. Все виглядало так, ніби у них вистачить сил довести фінал до четвертого сету.

Однак скидати «Вакіфбанк» з рахунків до завершення сету було б необачно, адже його називають найкращою командою в історії Ліги чемпіонів не просто так. Підопічні тренера Гвідетті повернулися до гри з новою силою і були близькі до того, щоб виграти матч і трофей, якби не дві помилки. Тож третій сет з мінімальною перевагою виграли гравчині «Еджзаджібаші», і фінал став ще більш захоплюючим.

Досвід багаторазового переможця Ліги чемпіонів по-справжньому вийшов на перший план в четвертому сеті. «Вакіфбанк» продемонстрував повний контроль над грою, завдяки чому виграв сет, а разом з ним і ще один трофей, шостий за рахунком.

Зірки обох команд у суперфіналі грали неперевершено, проте сербській діагональній Тіяні Бошкович сьогодні не судилося поповнити свою колекцію нагород трофеєм Ліги чемпіонів ЄКВ, тож вона продовжує чекати цього моменту.

Паола Егону

Тоді як її колега з «Вакіфбанку» італійка Паола Егону, бразильська догравальниця Габріела Гімарайнс в її першому сезоні в якості капітана, американська блокуюча Чіака Огбогу та решта команди Джованні Гвідетті знову можуть відсвяткувати заслужену перемогу.