Новим чемпіоном Італії став «Трентіно»
17.05.2023
«Трентіно»

Сьогодні, 17 травня, відбулася остання, п’ята гра фінальної серії чемпіонату Італії з волейболу серед чоловіків. «Ітас Трентіно» здолав «Лубе Чивітанова» з рахунком 3:0 і вп'яте в своїй історії став чемпіоном Італії.

У поєдинку, що проходив у Тренто, господарі здолали «Лубе» у трьох сетах 3-0 (25-20, 25-20, 25-19) і вп'яте у своїй історії завоювали чемпіонський трофей. Востаннє їм це вдавалось ще 8 років тому, у сезоні 2014/15.

«Трентіно» vs «Лубе»

Перемозі «Трентіно» передував один з найнеймовірніших і непередбачуваних етапів плей-оф усіх часів, у якому були зіграні в загальній складності 34 матчі (попередній рекорд для постсезоння становив 29 ігор).

Після домашньої перемоги у першій грі фінальної серії, яка тривала чотири сети, команда під керівництвом Анджело Лоренцетті програла «Чивітанові» у другій грі на тай-брейку, але продемонструвала свою силу у третій, здолавши суперників з розгромним рахунком 3-0. Волейболісти «Лубе» не здалися і виграли четверту гру у чотирьох сетах, але остання вирішальна сутичка завершилася так само, як і третя - перемогою «Трентіно» у трьох сетах.

Вирішальну роль для господарів майданчику відіграли 10 блоків (проти 6 у суперників) та 9 ейсів (проти 1). Найкращим бомбардиром став Алессандро Мікелетто з 17 очками, тоді як титул найціннішого гравця фіналу належить Матею Казійські, який отримував це звання також у першій та третій грі. У складі «Лубе» найбільш результативними були Александар Ніколов (12 очок) і Марлон Янт (11).

Матей Казійські

Перший сет «Трентіно» розпочав з відриву. Завдяки гарній передачі та побудові гри, господарі отримали перевагу у 5 очок. «Чивітанова» двічі наближався до суперників, а потім зрівняв рахунок (19-19). Але наприкінці сету гравці «Трентіно» реалізують 2 блоки (5 у сеті) і один ейс, який виконанує Лавія (8 очок з ефективністю 71%). І «Чивітанова» потерпає поразки після двох помилок (25-20).

Після перерви «Лубе» починають краще і отримують перевагу в 4 очки, але суперники їх наздоганяють за рахунку 12-12. 8 очок Мікелетто і перевага в розіграші-прийомі дозволяє команді з Тренто завершити на свою користь і другий сет: вирішальну роль за рахунку 17-17 відіграють блокуючі та особисто Вут Д'Геер. Сет завершується так само, як попередній (25-20).

У третьому сеті Джанлоренцо Бленджіні дає шанс Матіа Готтардо для обмеження шкоди від подач суперника, але картина гри не змінюється, а дотик Ріккардо Сбертолі доводить рахунок у сеті до 25-19 і робить «Трентіно» чемпіоном Італії.

Перед виконанням італійського гімну було висловлено слова співпереживання та солідарності з людьми, які постраждали від погіршення погодних умов перед грою. Кілька з 200 уболівальників, які були у секторі гостей, дісталися на матч з великим запізненням (між другим і третім сетами) через проблеми на дорогах, спричинені погодними умовами.

«Трентіно»

«Це неймовірна річ, це мрія, яку я мав з дитинства, коли махав прапорами на трибунах, дивлячись, як Матей Казійські та його товариші перемагають: тепер я тут, я і мої товариші зробили це. Ми заслужили це, це були фантастичні два роки з цією командою», - сказав після гри догравальник «Трентіно» Алессандро Мікелетто.

«Трентіно»

«Ми вірили, завжди вірили, хоча знали, що це не буде легко. Вони зіграли великий матч, створивши нам великі проблеми своїми подачами і краще керуючи складнішими м'ячами в атаках. Це, безперечно, велика шкода, але я вважаю, що немає нічого, чим можна би докоряти нашій команді, навпаки, я хочу публічно подякувати всім своїм партнерам, оскільки ми зробили великий шлях, досягнувши фіналу, чого мало хто, крім нас, очікував», - прокоментував ліберо «Лубе Чивітанова» Фабіо Баласо.

«Трентіно»

Для тренера «Трентіно» Анджело Лоренцетті цей чемпіонський титул став четвертим, для догравальника Матея Казійські - п'ятим, для блокуючого Марко Подрашчаніна - четвертим, а для діагонального Габріеле Неллі - другим. Всіх інші гравці «Трентіно» стали чемпіонами Італії вперше.

«Трентіно»

Нагадаємо, що у плей-оф брали участь перші 8 команд за підсумками регулярного сезону. Чвертьфінали, півфінали та фінали проводилися за системою «кращий з 5 матчів». Команди, які вибули у чвертьфіналах, змагалися за 5-е місце (перемогла «Монца»). Команди, що програли у півфіналах, грали в матчах за 3-є місце (переможцем стала «П’яченца», яка отримала право виступу у Лізі чемпіонів 23/24; «Мілан» - у Кубку ЄКВ). Фіналісти чемпіонату Італії отримують право виступу у Лізі чемпіонів 23/24.