Жіноча збірна України вдруге обіграла команду Словаччини на закордонних зборах
23.05.2023
Збірна України

Підопічні Івана Петкова продовжили свою тріумфальну ходу. Другий спаринг у Нітрі проти словачок завершився черговою вольовою перемогою українок — 2-3 (17:25, 25:18, 25:14, 20:25, 8:15).

Волейболістки Словаччини на правах господарок більш активно розпочали даний матч — 2:0. Але це аж ніяк не засмутило наших дівчат. Навпаки, скоро ейс Анастасії Маєвської відновив паритет, а після результативного блоку Олександри Міленко вони вийшли вперед — 4:5.

Синьо-жовті диктували свої умови на майданчику, поступово збільшуючи відрив. На екваторі сету їхня перевага складала шість очок — 7:13. В опоненток продовжували виникати проблеми з прийомом. Крім того, вони ніяк не могли налаштувати приціл в атаці. Як наслідок — 17:25 на користь українок.

Словачки додали в діях на блоці у другій партії, але складнощі на прийомі все ще виникали — 3:6. Далі стався курйозний момент: м'яч від сітки приземлився на нашому боці майданчика. Після того господарки виграли ще три розіграші поспіль та залишили колектив Петкова в ролі тих, хто наздоганяє — 7:6. Українки впродовж усього відрізка намагалися вирівняти цифри на табло. Втім, кураж суперниць уже було не зупинити — 25:18.

У третьому сеті в синьо-жовтих узагалі нічого не клеїлося як в атаці, так і захисті. Зі свого боку представниці Словаччини забивали м'ячі на будь-який смак — 25:14. Наступний відрізок міг стати останнім, але Іван Петков таки знайшов правильні слова для своїх підопічних після попередньої невдачі. Зрештою вони поступово перехопили ініціативу. Водночас функції лідерки взяла на себе Олександра Міленко. Майже кожна атака догравальниці в ті хвилини завершувалася результативно.

Кінцівка партії вийшла дещо змазаною у наших спортсменок, а болгарському фахівцю навіть довелося брати тайм-аут. Однак вони все-таки досягли свого — 20:25. Тож, як і в попередньому матчі, на вболівальників чекав тай-брейк, де сильнішими вкотре виявилися волейболістки збірної України — 8:15.

Далі дівчата вирушать до Будапешта, де 27-28 травня зіграють проти Угорщини в рамках Золотої Євроліги-2023.

Стартовий склад збірної України: Світлана Дорсман (к), Анастасія Маєвська, Олександра Міленко, Анастасія Крайдуба, Дар'я Шаргородська, Кристина Нємцева (л). Виходили на заміну: Юлія Димар, Вікторія Олійник, Аліка Луценко (л), Вікторія Даньчак.