Євро-2023: Франція здолала Болгарію і зіграє у чвертьфіналі з Румунією
09.09.2023
Збірна Франції

Олімпійські чемпіони здолали Болгарію у трьох сетах в другому матчі 1/8 фіналу, що відбувся 8 вересня в переповненому вболівальниками Палаці культури і спорту у Варні.

Переламавши хід гри у першому сеті, Франція взяла під свій контроль решту матчу і здобула перемогу, не втративши жодного сету. Центральний блокуючий Бартелемі Шиненьєзе продемонстрував солідні 77% успішності в атаці і став найкращим бомбардиром матчу, набравши в цілому 13 очок, включаючи три блоки. Догравальник Тімоті Карл додав ще 10 очок, тоді як найрезультативніший гравець збірної Болгарії, центральний блокуючий Алекс Грозданов, також відзначився 10-ма очками, включаючи ейс і чотири блоки.

Франція vs Болгарія

Після двох днів відпочинку, французи знову вийдуть на майданчик та спробують взяти реванш над збірною Румунії, яка завдала їм єдиної поразки на груповому етапі.

Франція проти Болгарії, 3:0 (25-21, 25-21, 25-15)

Матч почався з хвилини мовчання в пам’ять загиблих від стихійного лиха в південно-східній Болгарії. А потім, під бурхливі оплески у залі, перше очко для болгарської команди здобув капітан Цветан Соколов. Натхненна захопленою підтримкою вболівальників з переповнених трибун, Болгарія лідирувала більшу частину першого сету. Однак, після чотирьох поспіль очок, які здобув для Франції Ервіна Н’Ґапет, включаючи ейс і пару блоків, за рахунку 21:19 Франція взяла табло під свій контроль і незабаром закрила сет з рахунком 25:21 через помилку Болгарії на подачі.

Покращивши свої атаки першим темпом, олімпійські чемпіони розпочали другий сет з ривка 8:1 і вже не зупинялися. Болгарія продовжувала боротися, посиливши блокування, але змогла лише скоротити відставання до двох очок (23:21), перш ніж Тімоті Карл приніс французам перемогу з рахунком 25-21.

В третьому сеті Франція зробила цілих п'ять ейсів, повністю перегравши господарів майданчика і здобувши перемогу з рахунком 25:15. Переможне очко приніс команді Антуан Бризар на подачі.

«Це був наш найкращий матч з початку цього чемпіонату Європи. Після групового етапу ми обговорили деякі речі, бо це були не ми в Тель-Авіві. Там ми не грали з посмішками, з нашою енергією. На щастя, це те, що ми зробили сьогодні. Важливо було почати гру з концентрацією, і ми добре впоралися. Тут, у Варні, був аншлаг, і ми вважаємо за краще грати в такій атмосфері, коли багато вболівальників аплодують», - сказав догравальник збірної Франції Ервін Н’Ґапет.

«На жаль, це не той результат, якого ми очікували і бажали, але матч був сповнений емоцій. Я хотів би сказати велике «дякую»  нашим уболівальникам, які не припиняли підтримувати нас ні на хвилину, навіть тоді, коли ми відставали на сім очок. Поворотним моментом матчу став перший сет. Ми повели в рахунку, але не змогли перемогти в кінці, і матч пішов в іншому напрямку», - зазначив либеро збірної Болгарії Теодор Салпаров.

Ще чотири матчі 1/8 фіналу будуть зіграні в суботу, 9 вересня. У Варні Словенія зустрінеться з Туреччиною о 17:30 за київським  часом, а Португалія прийме Україну о 20:30. У Барі приймаюча Італія зустрінеться з Північною Македонією о 19:00, а Нідерланди та Німеччина зустрінуться о 22:00.