Євро-2023: Румунія сенсаційно перемогла Францію у Тель-Авіві
04.09.2023
Збірна Румунії

Румунія справила справжню сенсацію на чемпіонаті Європи серед чоловіків: команда під керівництвом головного тренера Серджіу Станчу обіграла діючих чемпіонів – волейболістів Франції, здобувши перемогу з рахунком 3:1 (25-23, 16-25, 25-18, 25-21). Нестримний румунський догравальник Адріан Ачіобанітей вніс 20 очок в перемогу своєї команди, продемонструвавши вражаючі 77% успіху в атаці.

Хороша робота на блоці (дев'ять проти шести непробивних блоків) мала вирішальне значення для перемоги румунів. З іншого боку, Франція була краще в атаці (58 проти 47), але допустила занадто багато власних помилок, що вплинуло на підсумковий рахунок (31 проти 17).

Румунія дуже добре розпочала матч, записавши на свій рахунок п'ять вдалих атак і один непробивний блок на початку першого сету (11-7). Підопічні Серджіу Станчу продовжували контролювати хід гри (21-19), в той час як Франція потерпала від власних помилок. Румунія навіть продемонструвала сталеві нерви, коли французи в кінцівці вийшли в лідери (22-23), і врешті-решт виграли стартовий відрізок з рахунком 25-23, головним чином завдяки кращій грі на блоці (три проти одного).

Румунія vs Франція

Натхнені успіхом, румунські гравці вийшли вперед і в другому сеті (8:5), але підопічні Андреа Джіані змогли переломити ситуацію. Прискоривши свої атаки (13 проти 8), вони зрівняли рахунок в матчі, вигравши сет 25-16.

Це не розчарувало румунів, які в третьому сеті вийшли на майданчик ще більш мотивованими, і повели з рахунком 7-3. З іншого боку, Франція продовжувала боротися з власними помилками і, маючи їх 10 (проти двох), програла сет.

У четвертому сеті ситуація була напруженою, оскільки обидві команди йшли пліч-о-пліч (15-16). Наближаючись до найважливіших моментів матчу, Румунія залишалася більш сконцентрованою, і в підсумку здобула перемогу.

Румунія вже завершила свій виступ на груповому етапі і наразі посідає 3 сходинку в підсумковій таблиці з трьома перемогами та двома поразками, тоді як лідер групи D Франція ще має в запасі останню гру. Завтра, 5 вересня, французи зустрінуться з волейболістами Греції, які з однією перемогою та 3 поразками займають останнє місце. Матч почнеться о 17:00 за київським часом.

Останній поєдинок в групі також відбудеться завтра: о 20:00 збірна Туреччини, що наразі посідає 5 місце, зіграє з командою приймаючої країни – Ізраїлю, яка розмістилася сходинкою вище.