У суботу та неділю вісім найкращих команд Італії проведуть перші чвертьфінальні поєдинки
17.03.2023
«Лубе Чивітанова»

У чоловічій Суперлізі Італії, яка триває вже більше п'яти місяців та в якій вже було зіграно 132 матчі регулярного сезону, в ці вихідні почнеться вирішальний етап: вісім найкращих волейбольних команд країни братимуть участь в боротьбі за титул чемпіонів Італії.

Чвертьфінали пройдуть по системі «кращі з трьох»: у ці вихідні відбудуться всі чотири матчі першого туру, матчі-відповіді пройдуть в середу, а третій тур, якщо необхідно, проведуть 26 березня.

«Перуджа», найкраща команда регулярного сезону Суперліги, і «Мілан», який отримав останнє місце в плей-оф, зайнявши у регулярному сезоні восьме місце, зіграють першими: в суботу «Перуджа» прийматиме «Мілан» о 19:00 за київським часом.

Вигравши всі 22 матчі регулярного сезону і ставши першою волейбольною командою, яка зробила це за понад 40 років Суперліги, «Перуджа» спробує продовжити переможну серію у плей-оф. Діючі чемпіони світу з волейболу здобули важливу перемогу в п'яти сетах над «Берліном» в Лізі чемпіонів ЄКВ в середу і тепер знову сконцентруються на Суперлізі, намагаючись завоювати свій перший титул чемпіонів з 2018 року.

«Зараз найважливіший момент сезону, і ми повинні зосередитися і зіграти якнайкраще, - сказав центральний блокуючий Роберто Руссо, чемпіон світу 2022 року в складі збірної Італії. - Відтепер кожна команда, з якою ми зустрінемося, стане важким випробуванням. «Мілан» - дуже сильна команда, і в ній є кілька дійсно хороших гравців, але нам потрібно думати про свою гру, оскільки, якщо будемо грати добре, ми можемо перемогти будь-кого. Ми хочемо розпочати плей-оф з перемоги».

«Мілан»

«Мілан» програли шість останніх матчів проти «Перуджі», включаючи дві зустрічі в регулярному сезоні цього року, але, зайнявши місце в плей-оф, вони все ще вірять, що можуть завершити переможну серію «Перуджі».

«Ми нарешті знайшли свій темп перед етапом плей-оф, але «Перуджа» будуть непростими суперниками, - розмірковує догравальник «Мілану» Юкі Ісікава. - Це будуть дуже напружені матчі, але у нас є шанси на перемогу».

«Трентіно», що посідає друге місце, зіграє в одному з трьох недільних матчів проти «Монци», що займають сьому сходинку.

Попередній тиждень вийшов для «Трентіно» дуже напруженим: в четвер в Лізі чемпіонів він програв діючим чемпіонам «Закса» в «золотому сеті» на очах у своїх вболівальників. Команда не мала багато часу, щоб оговтатися після важкої поразки, але, безумовно, вона буде готова до нового випробування.

«Монца»

Для «Монци», яка спробує пройти в півфінал після минулорічної поразки, гра також стане тяжким випробуванням: щоб просунутись далі в змаганні, їм потрібно буде вперше з 2020 року обіграти «Трентіно» – їх суперники виходили переможцями в кожній з останніх семи зустрічей, включаючи дві в регулярному сезоні, які вони виграли з рахунком 3:0.

Також у неділю «Модена», яка посідає третє місце, проведе поєдинок з «П'яченцою», що розмістилася на шостому. Враховуючи, що «Модена» виграла лише три з останніх п'яти зустрічей між командами, саме цей матч багато хто вважає найбільш непередбачуваним серед усіх чвертьфінальних поєдинків.

«П'яченца»

Ситуації у суперників дещо відрізняються: в середу «Модена» здобула переконливу перемогу над «Скрою» з Польщі і вийшли у фінал Кубка ЄКВ, а «П'яченца» вибула з Кубку ЄКВ після поразки від бельгійської команди «Кнак» у «золотому сеті».

«Я думаю, ми сильно виросли з початку регулярного сезону, і нам потрібно цінувати пройдений шлях і жертви, на які ми пішли, щоб зайняти третє місце, - прокоментував зв’язуючий «Модени» Бруно Резенде. - Гра проти «П'яченци», безумовно, буде дуже складною, оскільки у них чудова команда».

Незважаючи на розчарування через поразку в середині тижня, гравці «П'яченци» розуміють: коли викладаються на всі 100%, вони можуть обіграти кого завгодно. Саме так вийшло кілька тижнів тому, коли команда стала володарем національного Кубку.

«Нам потрібно залишити цю поразку позаду, тому що в неділю нас чекає важливий матч, - сказав догравальник «П’яченци» Рікардо Лукареллі. - Суперліга - це єдиний турнір, який у нас зараз є, і нам потрібно вкласти в нього всю нашу енергію».

У четвертому і останньому поєдинку першого чвертьфінального туру зійдуться триразові чемпіони Італії «Лубе Чивітанова» і «Верона». Чинні чемпіони стали четвертими в регулярному сезоні, а їхні суперники фінішували на п’ятому.

«Лубе Чивітанова» вийдуть на матч в плей-оф Суперліги всього через три дні після поразки, якої вони зазнали в Лізі Чемпіонів, коли поступилися «Халкбанку» в «золотому сеті».

«Наша команда продемонструвала навички і впевненість, що дозволяють справлятися з поганими результатами і добре грати навіть в складних ситуаціях, - зазначив головний тренер «Лубе Чивітанова» Джанлоренцо Бленджіні. - Тепер ми зосередитимося на плей-оф Суперліги, знаючи, що у ній нас чекають серйозні випробування і що для них нам знадобляться всі наші навички і стійкість».

Команди поділили перемоги в двох матчах регулярного сезону, причому «Верона» виграла свій останній поєдинок з «Лубе» у січні на тай-брейку.

«Ми впевнені, що дійшли до плей-оф у найкращій формі, - сказав зв’язуючий «Верони» Лука Спіріто. - Ми будемо грати з суперниками, яких дуже добре знаємо. Це буде напружена битва, і я вірю, що підтримка вболівальників сильно вплине на її результат, тому я сподіваюся побачити переповнений стадіон, коли ми повернемося додому, щоб зіграти матч-відповідь».

Усі три недільні гри стартують о 19:00 за київським часом.