Несподівана поразка «Закси» та перемога «Халкбанку»: учасники Ліги чемпіонів зіграли чергові матчі національних чемпіонатів
13.03.2023
«Закса» vs «Скра»

У ці вихідні «Закса» зазнала поразки в чемпіонаті Польщі з волейболу і це погіршить її положення в таблиці. Діючі чемпіони Ліги чемпіонів ЄКВ «Закса» зіграли проти «Скри» в 27-му турі національного чемпіонату. Вони вважалися фаворитами, але «Скра» домінувала протягом всього матчу і розгромила своїх суперників з рахунком 3:0 (25-20, 25-18, 25-20). «Закса», що зазнала восьму поразку в 27 матчах, опинилася на п'ятому місці в таблиці.

Потужний старт у виконанні колективу з Белхатува відразу приніс йому перевагу 1:4, а надалі атаки Атанасієвича і наступні контратаки гостей збільшили їх відрив до 5 пунктів (2:7). Зусиллями центрального блокуючого Норберта Хубера та діагонального Лукаша Качмарека «Заксі» вдалося потрохи відновити втрати, але капітан суперників в черговий раз вивів свій колектив вперед 5:12. Господарям ще вдалося зменшити відставання до двох очок, завдяки результативній грі Олександра Сливки в контратаках і власним помилкам італійського догравальника «Скри» Філіппо Ланзи (17:19). Але кінцівка сету була за підопічними  Андреа Гардіні. Блок «Закси» ефективно обійшов Дік Кой, і за рахунку 19:24 «Скра» отримала перший сет-бол. Після атакою Лукаша Качмарека, сет завершив Олександр Атанасієвіч (20:25).

Продовжуючи успіх з першого сету, волейболісти з Белхатува краще розпочали і другий. Ейс від Матеуша Бєнека і ефективність в блоці дала гостям триочковий аванс від самого початку (0:3).

Серію суперника перервала влучна атака Бартоша Беднорза, проте влучні атаки гравці «Закси» перемежовували з помилками, які використовували суперники, ведучи 6:2. При обміні ударами в атаці господарі все ще могли розраховувати на американського центрального блокуючого Девіда Сміта, , але так само добре грав Матеуш Бєнек на боці «Скри».

При грі очко за очко перевага незмінно належала гостям, а Дік Кой добре обходив блок суперників і в кінцівці сету рахунок був вже 10:16. Всі наступні дії волейболістів «Скри» наближали їх до перемоги, а у вирішальному етапі сету до гри в атаці Атанасієвіч додав бодай один пункт (17: 24). Кедзежинці ще захищалися, але наступний, ще довший обмін ударами був виграний «Скрою» (18:25).

У третьому сеті «Закса» повернулася до формації з Бартошем Беднорзом у прийомі. Сет вдалою атакою відкрив Девід Сміт, проте через  деякий час белхатувці повели 2:1. Результативні дії центральних блокуючих «Закси» скоротили відставання, спочатку результативною атакою відзначився Норберт Хубер, а через деякий час Девід Сміт додав до свого рахунку очковий блок (5:6). Але гри на контратаках не вийшло, бо в команді з Кендзежина-Козьле знову з'явилися проблеми з прийомом, що дозволило гостям забрати перевагу і вести 10:6.

Дік Кой

Наступні дії Девіда Сміта значно поліпшили ситуацію, і після блоку на Койу дистанція між суперниками скоротилася до двох пунктів (10: 12). Гості «відплатили» «Заксі» очковими блоками, а при наступних атаках Атанасієвича знову відірвались на кілька очок (13:16). Після блокування Лукаша Качмарека лідерство «Скри» збільшилося до п'яти очок (15:20). У кінцівці на майданчику з'явилися ще діагональний Варфоломій Клут і зв’язуючий Пшемислав Степ'єн. Гравці з Кендзежина-Козьле боролися до кінця, а наступні атаки капітана і точкова подача Норберта Хубера повернули їм надію (19:21). Але, так само, як і в попередніх  сетах, фінальний також належав волейболістам з Белхатува, які виграли 25:20 і 3:0 (20:25, 18:25,  20:25) в усьому матчі.

«Халкбанк» vs «Бурса»

Тоді як «Закса» зазнали несподіваної поразки, «Халкбанк» зберіг своє положення у змаганні. Чвертьфіналісти Ліги Чемпіонів з Туреччини, «Халкбанк», відвідали «Бурсу» в 20-му турі Чемпіонату Туреччини і зберігли першу позицію в таблиці, здобувши чисту перемогу з рахунком 3:0 (25-19, 25-22, 25-14). Голландський діагональний Німір Абдель-Азіз набрав 14 очок.

Тепер команди зосередяться на перемозі в матчах-відповідях чвертьфіналу Ліги Чемпіонів і проходженні у півфінал.