На чемпіонаті Асоціації малих країн серед дівчат віком до 18 років Мальта залишається непереможеною
14.04.2024
Збірна Мальти U18

У суботу фаворитка турніру, збірна Мальти, продемонструвала ще один вражаючий виступ на чемпіонаті Асоціації малих країн ЄКВ серед дівчат віком до 18 років, обігравши Північну Ірландію з рахунком 3:1 і зберігши свій бездоганний результат. Раніше того ж дня відбувся по-справжньому драматичний матч тривалістю більше двох годин, який завершився перемогою Ірландії над Шотландією на тай-брейку, тож після завершення другого ігрового дня в спортивному комплексі «Коттонера» обидві команди мали по одній перемозі і поразці.

Ірландія - Шотландія

3-2 (26-24, 25-22, 23-25, 22-25, 15-11)

Ірландія vs Шотландія

У третьому матчі турніру в спортивному комплексі «Коттонера» Ірландія здобула перемогу у виснажливій п'ятисетовій боротьбі, яка довела обидві команди до межі їхніх можливостей.

Матч розпочався з напруженого першого сету, який характеризувався частими змінами лідера. Ірландії вдалося вирватися вперед на чотири очки, але Шотландія продемонструвала неабияку стійкість,  відігравшись і зрівнявши рахунок (24:24). Кульмінацією сету стала драматична кінцівка, коли ірландка Олександра Харрінгтон виконала вирішальні подачі і забезпечила перемогу з рахунком 26:24.

Другий сет був не менш напруженим, ніж перший, і лідерство переходило від Ірландії до Шотландії і навпаки. Але за рахунку 17:17 Ірландії знову вдалося вирватися вперед. Незважаючи на рішучі спроби Шотландії відігратися, Ірландія виграла сет з рахунком 25:22.

У третьому сеті продовжилася напружена боротьба. Обидві команди по черзі вели в рахунку, що зробило сет надзвичайно конкурентним. Стратегічна заміна, яку зробила Шотландія, випустивши на майданчик Олександру Клегг-Маккоун, щоб стабілізувати прийом, виявилася вирішальною, оскільки Шотландія виграла сет 25:23.

В четвертому сеті спочатку домінувала Шотландія, яка швидко досягла значної переваги - 17:8. Однак ірландська команда зібралася з силами, значно скоротивши відставання і кинувши виклик лідерству Шотландії. Тим не менш, перевага, здобута шотландками на старті, і рішуча гра дозволили їм виграти сет з рахунком 25:22, довівши матч до вирішального п'ятого сету.

У заключному сеті рішучість Ірландії була очевидною. Скориставшись імпульсом, який вони отримали, коли майже відігралися в четвертому сеті, ірландки швидко взяли гру під свій контроль. Цей момент став вирішальним: невдовзі Ірландія забезпечила собі перемогу в сеті і в матчі після напруженої боротьби, що тривала понад дві з половиною години.

Північна Ірландія - Мальта

1-3 (7-25, 25-23, 14-25, 17-25)

Збірна приймаючої країни Мальти, здобувши перемогу над Ірландією в перший змагальний день, впевнено розпочала матч проти Північної Ірландії і виграла перший сет з розгромним рахунком 25:7. Мальтійська команда продемонструвала блискучу гру у всіх аспектах, перевершивши північноірландських гравчинь, які щосили намагалися встигнути за темпом господарок.

Північна Ірландія vs Мальта

У другому сеті динаміка гри змінилася: Мальта зменшила оберти, дозволивши Північній Ірландії вийти вперед (11:7). Однак під керівництвом капітана Шанії Каміллері мальтійська команда зібралася з силами і вирвалася вперед з рахунком 14:13. Згодом, завдяки стратегічній подачі Ебігейл Стюарт, яка вийшла на заміну, лідерство знову перейшло до гостей (16:14). Напружена боротьба тривала, але Північна Ірландія зуміла втримати перевагу і завершити сет з рахунком 25:23.

У третьому сеті, сповнені рішучості відновитися від попередньої невдачі, мальтійки швидко вийшли вперед з рахунком 6:2. Північна Ірландія енергійно відреагувала на це, випередивши суперниць (9:7). «Гойдалки» тривали до рахунку 12:12, але потім потужна подача Реани Коннелл з Мальти вивела команду вперед (18:12). Домінування Мальти тривало до кінця сету, який вона впевнено завершила з рахунком 25:14.

Четвертий сет був таким же напруженим, як і попередні, і обидві команди спочатку обмінювалися очками. Вправна подача Кейри Агіус дозволила збірній Мальті вирвалася вперед (16:12). Мальтійські волейболістки зберегли свою перевагу, і, завдяки послідовним подачам Реани Коннелл у поєднанні з потужними атаками Шанії Каміллері, навіть збільшили відрив до 23:15. Ця впевнена гра дозволила Мальті завершити останній сет з рахунком 25:17 на свою користь, забезпечивши собі перемогу над Північною Ірландією і ще більше зміцнивши свою позицію на турнірі.