“МХП-Ладижин” завершив сезон 2023-2024 перемогою над “Буковиною”
21.04.2024
Superleague Dmart

21 квітня на арені ПВЛУ відбувся заключний матч раунду плей-аут та водночас і всього чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Суперліги-Дмарт сезону 2023-2024 рр.

Цей поєдинок вже не матиме турнірного значення. Тому, обидві команди просто насолоджувалися грою.

Суперліга-Дмарт 2023-2024. Чоловіки. Плей-аут. Другий тур:

21 квітня (неділя)

ВСК “Буковина” – ВК “МХП-Ладижин-ШВСМ-Колос” – 2:3 (25:22, 22:25, 25:27, 25:21, 20:22)

Стартовий склад ВСК “Буковина”: Щавінський (набрав 15 очок), Штерик (16), Рябов (1), Черватюк (7), Свиридов (12), Челеняк (13), Патратій (л), Джуль (л). На заміну виходили: Самсонов (1), Трояновський (13), Войтюк (0).

Головний тренер: Володимир Орлов.

Стартовий склад ВК “МХП-Ладижин”: Міщенко (набрав 19 очок), Зелінський (2), Ратушняк (6), Фудар (23), Якушенко (6), Чабан (9), Краєвський (л), Іващенко (л). На заміну виходили: Постановський (0), Гуршал (15), Скорбатюк (5), Лук’янець (2).

Тренер: Кирило Передрій.

Стартовий сет вийшов дуже цікавим та напруженим. Спочатку у лідерах були підопічні Кирила Передрія (7:4), далі колективи вирівняли гру (11:11 – 21:21). Але два поспіль ейси Едуарда Штерика майже вирішили долю цієї партії. Завершив її атакою Ігор Щавінський - 25:22.

Другий сет завершився з аналогічним рахунком, але тепер вже на користь вінничан. Капітан колективу Сергій Міщенко взяв на себе роль головного бомбардира (13:10). Волейболісти “МХП” змогли втримати набрану перевагу та зрівняти рахунок за сетами - 25:22.

Вінничани продовжили домінувати і після великої перерви (17:14). Було помітно, що буковинці не справлялися з прийомом (19:24). Проте у кінцівці неочікувано встановився паритет. У вінницьких волейболістів було чотири матч-боли, яким вони не змогли скористатися. Кілька власних помилок в атаці, ейс Щавінського і на табло ми побачили рівний рахунок (24:24). Однак “МХП” вчасно прийшли до тями - Денис Гуршал провів результативну атаку, а Міщенко поставив блок - 27:25.

У четвертому сеті знову зав’язалася боротьба (9:9 – 12:12). Брейкові бали першими заробили чернівчани: Челеняк та Свиридов відмінно зіграли в атаці (14:12). До слова, далі Челеняк став справжнім лідером колективу, адже атакував та блокував все більше і більше (17:12). З рештою, “Буковина” зрівняла рахунок за сетами - 25:21.

Що ж у заключному матчі сезону нас чекав тай-брейк. У п’ятій партії жодна з команд не вийшла в лідери одразу (6:6). Однак при зміні сторін майданчику вінничани володіли мінімальною перевагою (8:6). Проте молодий та амбітний чернівецький колектив не збирався здаватися (9:9). Першими помилися представники Вінниччини: атака та подача в аут і буковинці були за крок від перемоги (14:12). Але і на цьому матч не завершився: Міщенко вдало атакував, а Андрій Ратушняк подав ейс (14:14). І далі розгорілася справжня чоловіча боротьба до першої помилки (20:20). Міщенко знову проявив себе в атаці, а його партнери заблокували суперника - 22:20 та 3-2 в результаті.

Приз MVP отримав догравальний “МХП” Анатолій Фудар.

superleague dmart

Отже, за підсумками раунду плей-аут ВСК “Буковина” посіла сьоме підсумкове місце, “Буревісник-ШВСМ” із двома перемогами став восьмим, а “МХП-Ладижин-ШВСМ-Колос” - дев’ятим.