Золота Євроліга: Швеція перемогла Словаччину у трьох сетах
01.06.2024
Збірна Швеції

В п’ятницю ввечері в матчі групового етапу Золотої Євроліги жіноча збірна Швеції здолала команду Словаччини в Братиславі з рахунком 3:0 (25-19, 25-23, 25-18).

Перед початком матчу Швеція та Словаччина посідали сусідні місця в турнірній таблиці - 8-е та 7-е відповідно. Вони мали однакову кількість перемог і поразок (по 2), але Швеція відставала на 1 очко.

Швеція vs Словаччина

Шведська команда почала набирати очки з самого початку і поступово збільшувала свою перевагу. Стабільна збірна демонструвала спокій та впевненість. За кількістю очок традиційно лідирувала світова зірка Ізабель «Белла» Хок.

У другому сеті, навпаки, Словаччина дуже переконливо перехопила ініціативу. Рахунок був 12:5 на користь господарок, яких очолювали діагональна Карін Сундерлікова і догравальниця Зузана Сепелова. Тим не менш, шведські гравчині продемонстрували неабиякий бойовий дух, і зрівняли рахунок - 17:17. Після цього шведки подали ейс, добре зіграли в захисті і вирвалися вперед - 19:17. Цієї невеликої переваги їм вистачило, щоб завершити другий сет на свою користь - 25:23.

Словаччина впевнено розпочала третій сет, ведучи з рахунком 4:3. Однак ця мінімальна перевага була негайно нейтралізована Ізабель Хок, яка подала складну подачу, що швидко повернулася на шведську половину майданчика, а потім стрімкою атакою зробила рахунок 5:4. У цьому вирішальному третьому сеті обидві команди продемонстрували якісну гру і нерви. Дуже гучні вболівальники господарок намагалися підтримувати свою команду протягом всього матчу, але шведки до завершення поєдинку залишалися на кілька очок попереду і знову виграли сет і матч з рахунком 3:0.

Найціннішою гравчинею у складі збірної Швеції стала діагональна Ізабель Хок, яка принесла команді 27 очок (23 в атаці, 2 на блоці, 2 ейсами), її сестра, догравальниця Анна Хок, додала ще 13 (11 в атаці, 2 на блоці). Найціннішою гравчинею у Словаччини була Карін Сундерлікова з 17 очками (16 в атаці, одне на блоці), тоді як догравальниця Зузана Сепелова здобула 20 очок (всі в атаці).

Статистично шведки значно випередили суперниць за кількістю блоків (7 проти 3), а також віддали їм вдвічі менше очок на власних помилках (7 проти 14).

Після завершення групового етапу Золотої Євроліги три найкращі команди (за винятком Чехії, яка автоматично кваліфікується на фінальні вихідні як організаторка) пройдуть до «фіналу чотирьох», який відбудеться 15-16 червня.