Золота Євроліга: Естонія додала до свого рахунку ще одну перемогу
01.06.2024
Збірна Естонії

В п'ятницю ввечері чоловіча збірна Естонії з рахунком 3:0 (25-14, 25-15, 25-17) здолала команду Азербайджану у домашньому матчі групового етапу Золотої Євроліги з волейболу 2024 року.

На момент початку матчу Азербайджан не виграв жодної гри і перебував на останній сходинці турнірної таблиці з 0 очків, тоді як Естонія знаходилася на 8-му місці з 2 перемогами та 2 поразками. У першому сеті м'яч, вибитий естонським діагональним Рене Теппаном за межі поля, вивів господарів майданчику вперед з рахунком 8:4, потужний удар догравальника Мярта Таммеару і подача зв’язуючого Роберта Віібера збільшили відрив до 12:6, і суперники так і не змогли від нього оговтатися. Підсумковий рахунок сету був 25-14 на користь Естонії.

Азербайджан vs Естонія

У другому сеті естонці продовжували домінувати, перевершуючи своїх суперників у всіх аспектах, особливо в атаці, де вони були вдвічі ефективнішими. Сет закінчився з рахунком 25:15 на користь Естонії.

У третьому сеті Азербайджану вдалося вийти вперед з рахунком 7:5. Однак Естонія швидко нейтралізувала цю перевагу, і через помилку в атаці азербайджанців вийшла вперед. Після того, як Естонія набрала ще 3 очки, головний тренер збірної Азербайджану Фарід Джалалов взяв тайм-аут. На жаль, це не змінило ситуацію, оскільки його підопічні продовжували втрачати очки через власні помилки. Підсумковий рахунок був 25-17 на користь естонських волейболістів.

Статистично Естонія перевершила Азербайджан за всіма елементами: в атаці (43 проти 26), у блокуванні (8 проти 3), у подачі (5 ейсів проти одного). Щодо помилок, тут команди мали майже однакові показники (15 та 16).

Найціннішим гравцем матчу став естонський діагональний Рене Теппан, який набрав 16 очок (15 в атаці, одне на блоці), також двозначного показника досягнув догравальник Мярт Таммеару - 11 очок (8 в атаці, одне на блоці, 2 ейсами). У складі команди Азербайджану жодному з гравців не вдалося набрати більше 9 очок.

На даний момент азербайджанській команді ще не вдалося виграти жодного сету в Золотій Євролізі, і вона залишається на останньому місці турнірної таблиці. Тим часом, Естонія все ще має шанс поборотися за вихід до «фіналу чотирьох», для цього їй потрібно перемогти Люксембург. Хорватія, як організатор, має пряму путівку до фінального турніру, а крім неї до «фіналу чотирьох» потрапляють три кращі команди в турнірній таблиці. Якщо Хорватія фінішує в трійці лідерів, то команда, яка посяде четверте місце, також візьме участь у турнірі. Після цієї перемоги Естонія піднялася на 6-е місце з 8 очками.