Золота Євроліга: Бельгія здобула першу перемогу
24.05.2024
Збірна Бельгії

Чоловіча збірна Бельгії привітала себе з першою перемогою на цьогорічному турнірі Золотої Євроліги з волейболу, обігравши Азербайджан з рахунком 3:0.

Гравці під керівництвом Емануеле Заніні показали себе кращою командою, контролюючи гру протягом усіх трьох сетів і вигравши їх з рахунком 25-19, 25-16 і 25-17 відповідно.

Азербайджан vs Бельгія

Бельгія фінішувала краще за всіма показниками, окрім подачі: 44 проти 29 результативних атак і сім проти чотирьох блоків. Азербайджан записав на свій рахунок на один ейс більше: п'ять проти чотирьох.

Ферре Реджерс не розчарував уболівальників на стадіоні «Топспортал» у Беверені, ставши кращим бомбардиром з 23 очками (75% результативності в атаці) на своєму рахунку.

У складі збірної Азербайджану 11 очок записав на свій рахунок Андрій Василенко (38% результативності в атаці).

Бельгійці повели в рахунку 3:0, але Азербайджан швидко увійшов в ритм гри (5:5). Під керівництвом Андрія Василенка азербайджанські волейболісти добряче потіснили своїх суперників (13:13). Однак, більш сконцентровані у вирішальні моменти, бельгійці відкрили рахунок на свою користь, проявивши трохи більшу ефективність в атаці (16 проти 13 успішних атак, 64% проти 52% результативності).

Другий сет бельгійці також розпочали краще (4:0 на їхню користь). Незважаючи на спроби суперників повернути інтригу (7:6), підопічні головного тренера Емануеле Заніні продемонстрували більшу рішучість (20:13), і, скориставшись більшою кількістю помилок суперників (п'ять проти двох) і все ще краще діючи в атаці (15 проти 11), записали на свій рахунок і цей сет, наблизившись до перемоги у матчі.

Бельгія показала себе кращою командою й у третьому сеті, ще на початку вийшовши вперед (5:2) і контролюючи хід гри (10:6), а невдовзі без проблем завершивши матч на свою користь.

«Проявити агресивність на майданчику було нашою метою на сьогодні. Рівень гри в перші вихідні, проти Хорватії та Фінляндії, був вищим, але ми фінішували без очок в активі, тому нам потрібно було залишатися сконцентрованими, поважаючи суперника. Ми зробили свою роботу правильно. Тепер ми думаємо про Північну Македонію - вони досвідчені і небезпечні. Для нас важлива кожна гра», - зазначив головний тренер збірної Бельгії Емануеле Заніні.

«Ми все ще молода команда. Нам потрібно ставати кращими. Ми намагалися показати хороший волейбол, але результат - 3:0. Завтра ми зустрічаємося з Північною Македонією, і зробимо все, що в наших силах», - сказав гравець збірної Азербайджану Вугар Байрамов.