Жіночій Кубок виклику: «Вісбаден» вийшов до чвертьфіналу, здобувши перемогу в «золотому сеті»
07.12.2023
«Вісбаден»

Німецький «Вісбаден» зробив другу сенсацію протягом тижня, вибивши з боротьби фаворита – «Галатасарай» з Туреччини на очах у 2100 глядачів. Вигравши перший матч у Стамбулі з рахунком 3:2, і, програвши вдома 2:3, німкені взяли вирішальний «золотий сет» і вийшли до чвертьфіналу Кубка виклику серед жінок.

«Вісбаден» vs «Галатасарай»

Після п'яти захоплюючих сетів (20-25, 25-22, 25-21, 18-25, 14-16), підопічним головного тренера Бенедикта Франка довелося зіграти шостий, і вони зуміли зберегти самовладання, а після перемоги з рахунком 15:11 без сил впали на підлогу.

«Вісбаден» вийшов вперед на початку матчу завдяки американській догравальниці Джайдін Бланчфілд, але «Галатасарай» відразу зрівняв рахунок. Жодна з команд не змогла відірватися від суперниць більш ніж на два очки до середини сету. Бенедикт Франк взяв свій перший тайм-аут за рахунку 14:17. Господарки майданчику відігралися (19:19), але потім їм вже не вистачило сили, щоб перешкодити туркеням виграти перший сет з рахунком 25:20. В цьому відрізку відзначилися діагональна «Галатасарая» Даніель Каттіно (США) і турецькі блокуючі.

У другому сеті господарки мали проявити себе. Вони знову вийшли вперед завдяки Бланчфілд, і цього разу перевага поступово збільшувалася (4:2, 8:4, 10:5, 13:9). Таня Гроссер зробила ейс (18:14), потім двічі пробила центральна блокуюча Ніна Герелова. За рахунку 24:19 німецькі волейболістки заробили п'ять сет-пойнтів, які «Галатасарай» спочатку успішно відбивав, але нарешті американська центральна блокуюча Рейчел Андерсон відправила м'яч на паркет, зробивши рахунок 25:22.

Третій сет спочатку проходив у рівній боротьбі (4:4, 7:7), перш ніж «Вісбаден» вийшов вперед 10:7 завдяки гарному блоку. Однак ситуація ускладнилася, коли Ілкін Айдин зробила ейс, знов повернувши рахунок на користь гостей (19:20). Потім вона відправила свою подачу в сітку. Це також сталося з Бланчфілд (22:20), але без суттєвих наслідків. Німкені знайшли спосіб впоратися з грою турецької команди і почали діставати м'ячі, які в першому сеті вислизнули б у них з рук, і врешті-решт Ізабелла Рапач здобула довгоочікувану перемогу в сеті 25:21.

Однак у четвертому сеті повторити це волейболісткам «Вісбадена» не вдалося. Господарки відставали (3:5, 6:9, 11:16), і за рахунку 13:18 Бенедикт Франк ненадовго спробував надати грі новий імпульс, внісши деякі зміни у склад гравчинь на майданчику, однак це рішення не змінило ситуацію і сет з рахунком 18:25 виграли суперниці.

На той час стало ясно: якщо «Вісбаден» програє п'ятий сет, обидві команди матимуть по перемозі з рахунком 3:2– і саме це і сталося! Німкені випустили тай-брейк зі своїх рук, незважаючи на те, що кілька разів вели в рахунку (3:2, 7:4 і 10:7 завдяки ейсу Рапач). Однак в основний час вони були недостатньо послідовні і дозволили «Галатасараю» зрівняти рахунок (13:13). Перший матч-пойнт для гостей (14:13)  виявився спірним. Рейчел Андерсон знову зрівняла рахунок (14:14), але в підсумку святкувати перемогу довелося туркеням. Тай-брейк закінчився на користь гостей (14:16), які (так само, як «Вісбаден» в Стамбулі в попередній четвер) виграли з рахунком 3:2. Тож, команду, яка вийде до чвертьфіналу, довелося визначати у «золотому сеті».

Незважаючи на шалену підтримку «Галатасараю» з боку приїжджих уболівальників, саме «Вісбаден» продемонстрував міцніші нерви. Команда Франка пропустила гостей вперед лише раз (0:1) в «золотому сеті», а надалі туркеням вдавалося тільки кілька разів зрівнювати рахунок (2:2, 3:3 і 4:4). Господарки майданчику вражаюче відпрацювали свою систему і неодноразово демонстрували відмінний захист проти високого блоку суперниць. Ведучи з рахунком 9:7 і 12:9, вони мали п'ять (!) вирішальних матч-пойнтів за рахунку 14:9, щоб вийти до чвертьфіналу. У підсумку рахунок став 15:11 – волейболістки «Вісбадена»  зробили справжню сенсацію.

Ізабелла Рапач (22 очки), Рейчел Андерсон (18), Ніна Герелова і Джайдін Бланчфілд (по 15) завершили матч з двозначним результатом у складі «Вісбадена». Найуспішнішими гравчинями «Галатасарая» були Логан Егглстон і Ілкін Айдин (по 25), а також Даніель Каттіно (24).

Святкувати свою перемогу «Вісбаден» буде недовго, тому що кілька годин по тому його гравчині вже сконцентруються на німецькій Бундеслізі, де в суботу о 20:00 вони зіграють вдома проти своїх сусідок по таблиці, команди «Зюль».

«Це був мега-матч у мега-атмосфері. Наші вболівальники теж були фантастичними. Тепер ми - фахівці з п'ятисетових матчів і знаємо, що можемо протистояти тиску. Ми на сьомому небі, але також втомилися після стількох виснажливих тижнів з двома іграми на тиждень. Тепер ми трохи відсвяткуємо, відновимося, а потім знову будемо повністю зосереджені в суботу проти «Зюля»», - зазначила центральна блокуюча Рейчел Андерсон.