Збірні Китаю та Італії стали чемпіонами Всесвітньої універсіади
09.08.2023
Збірна Китаю

Японія та Польща зайняли подіум серед жінок, тоді як Польща та Китай завоювали срібло та бронзу у змаганнях серед чоловіків.

Приймаюча сторона – Китай – завоювала золото в жіночому волейболі на Всесвітніх студентських іграх-2021 Міжнародної федерації університетського спорту (FISU) в Ченду  в неділю. Збірна Італії наслідувала їхній приклад у змаганнях з волейболу серед юнаків, одержавши перемогу у фіналі в понеділок.

Жіночий турнір у Ченду проходив з 30 липня по 6 серпня за участю Аргентини, Бразилії, Китаю, Китайського Тайбею, Колумбії, Чехії, Німеччини, Гонконгу, Індії, Італії, Японії та Польщі, розділених на чотири групи по три учасники для першого етапу змагань. Дві найкращі команди з кожної групи дійшли до чвертьфіналу, а переможці чвертьфінального етапу – Бразилія, Китай, Японія та Польща – дійшли до півфіналу.

Щоб дійти до матчу за золоту медаль, Японія виклалася по-максимуму, одержавши важку перемогу над Бразилією з рахунком 3-2 (27-25, 20-25, 19-25, 25-15, 15-9), в той час як господарі майданчику розгромили Польщу з рахунком 3:0 (25-20, 25-15, 25-15). Європейки пробилися на п'єдестал пошани, завоювавши бронзу, коли їм вдалося відігратися з рахунком 3-1 (12-25, 25-23, 25-21, 25-20) у матчі за третє місце проти південноамериканок.

У фіналі збірна Китаю здобула перемогу в трьох сетах з рахунком 3:0 (29-27, 29-27, 25-22), причому три гравчині-китаянка Ву Менцзе і японки Йосіно Сато і Амедзе Міябе – розділили звання кращих бомбардирів матчу, набравши по 16 очок кожна, в той час як Гао І з Китаю вразила п'ятьма непробивними блоками.

Це була сьома золота медаль китаянок і 11 медаль в загальному заліку з моменту першого турніру в 1961 році. На даний момент Японія 11 разів підіймалася на подіум, маючи у здобутку, в тому числі, дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзові медалі, в той час як на рахунку Польщі одна золота і дві бронзові медалі.

Збірна Італії

У чоловічих змаганнях, що тривали з 29 липня по 7 серпня, брали участь 16 збірних: Аргентина, Азербайджан, Бразилія, Китай, Китайський Тайбей, Чехія, Німеччина, Гонконг, Індія, Іран, Італія, Японія, Корея, Польща, Португалія і Україна, які були розділені на чотири групи по чотири команди для участі в першому етапі. Після того, як переможці та віце - переможці зустрілися у чвертьфіналі, було визначено учасників двох півфіналів - Польща проти Ірану та Італія проти Китаю.

Польща виграла свій матч з Іраном у трьох сетах з рахунком 3-0 (25-21, 25-22, 25-11), у той час як Італія також здобула перемогу над Китаєм 3-0 (25-19, 26-24, 25-15), та потрапила до фіналу. До цього Китай обіграв Іран з рахунком 3:0 (25-19, 25-18, 25-12) у матчі за бронзову медаль чемпіонату Азії і піднявся на свій другий подіум в історії змагань, після срібла в 1987 році.

Матч за золоту медаль у понеділок також завершився у трьох сетах. Італія здобула перемогу над Польщею з рахунком 3:0 (25-23, 25-18, 28-26) і завоювала свій другий поспіль титул (третій в загальному заліку). На рахунку італійців також одна срібна і п'ять бронзових медалей. Для Польщі це було друге срібло країни поспіль і четверте в загальному заліку. З моменту проведення першого турніру в 1959 році вони також завоювали одне золото і одну бронзу.

Найкращим бомбардиром фіналу став поляк Кевін Міхал Сасак, який набрав 15 очок, в той час як Джуліо Магаліні і Лоренцо Сала очолили збірну Італії, набравши по 14 очок кожен.

Нагадаємо, XXXI літня Універсіада в місті Ченду (Китай) спочатку мала пройти в період з 8 по 19 серпня 2021 року, але була перенесена на 2022 рік через пандемію коронавірусу, а потім і на 2023 рік. Вона тривала з 28 липня по 8 серпня 2023 року.