Збірні Чехії, Чорногорії, України та Фінляндії стали переможницями відбіркових матчів на Євро-2024 в суботу
07.04.2024
Збірна Фінляндії U20

Збірні Чехії та Чорногорії стали переможницями двох напружених матчів, що відбулися в суботу у литовському Каунасі в групі D відбіркового турніру до чемпіонату Європи з волейболу серед дівчат до 20 років.

Чехія vs Словенія

Суботню програму відкрили фаворитки групи - Чехія та Словенія. Перші два сети чешки програли, але, ретельно проаналізувавши гру суперниць, змінили хід поєдинку і після напруженого п'ятисетового трилера відсвяткували перемогу з рахунком 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-15, 15-11), тим самим взявши реванш у словенок за поразку на чемпіонаті Середньоєвропейської волейбольної зональної асоціації, що відбувся на початку цього року.

Збірна Чехії U20

Чеські волейболістки виділялися нестримними подачами: за матч вони зробили цілих 11 ейсів. Найкращою бомбардиркою чеської збірної стала Мартіна Покорна, яка набрала 23 очки. Адела Хладкова додала ще 14. Ніна Свєтіна принесла 15 очок словенській команді.

Пізніше в той же день господарка турніру, збірна Литви, була за крок до своєї першої перемоги у матчі проти Чорногорії. Незважаючи на те, що їх палко підтримувала численна домашня аудиторія, місцеві гравчині не змогли здолати суперниць і після нервових п'яти сетів поступилися з рахунком 2:3 (25-16, 25-18, 23-25, 26-28, 12-15).

Литва vs Чорногорія

Литовки розпочали матч енергійно та результативно. Точні подачі провокували помилки волейболісток Чорногорії і дозволили господаркам домінувати як у першому, так і в другому сетах. Третій сет литовська збірна також розпочала добре, ведучи 19-11. Однак Чорногорія зробила ривок 9:1, зрівняла рахунок, а згодом і виграла сет. Драматична боротьба розгорнулася в четвертому сеті, з якої гості вийшли переможницями. У вирішальному п'ятому сеті команда Чорногорії завершила матч на свою користь, здобувши три очки поспіль, чим засмутила господарок майданчику і місцевих уболівальників. Анастасія Єсипенко набрала 22 очки за Литву, Аріна Пєтухова - 19, а Русне Календрайте додала дев'ять очок до рахунку господарок. У Чорногорії темп завдавала Дар'я Попович, яка набрала 21 очко, також відзначилась Гордана Мадзгаль, яка фінішувала з 19 очками.

Збірна Чорногорії U20

«Ми добре підготувалися, вивчили наших суперниць і грали більш розкуто, ніж вчора. У першому матчі дівчата відчували додатковий тиск. Сьогодні ми грали впевнено на початку, допустили лише кілька помилок, мали високий відсоток атак. На жаль, ми оступилися в третьому сеті. Ведучи в рахунку 19:11, ми програли сет. Це був переломний момент у грі. Суперниці використали це проти нас і перехопили ініціативу. Можливо, на заваді стали втома і напруга, і нам не вдалося завершити гру на свою користь», - сказав асистент тренера литовської команди Александрас Волобуєвас.

«Ця гра? Ну, це був дуже божевільний матч. Я хотіла би привітати свою команду і команду суперниць. Була чудова аудиторія, і ми зробили все можливе, щоб зіграти і перемогти. Ми дуже задоволені результатом», - сказала капітан команди Чорногорії Гордана Мадзгаль.

Україна vs Естонія

У групі С, змагання якої відбуваються в німецькому Кінбаумі, збірна України продовжує свою бездоганну серію, здобувши другу перемогу з рахунком 3:0 в такій самій кількості матчів. Естонія не змогла скористатися шістьма сетболами в третьому сеті і шансом скоротити відставання, але завдяки сильній серії подач Україна змогла виграти матч, не програвши жодного сету (25-21, 25-17, 29-27). Найкращою бомбардиркою стала Андріана Павлик, яка набрала 17 очок.

Німеччина vs Фінляндія

Пізніше ввечері команда Німеччини програла матч з Фінляндією у чотирьох сетах. Фінки, які програли першу партію збірній України, розпочали гру потужно і почали чинити сильний тиск на німецьку команду.

«Ми знали, що Німеччина - сильна команда, і тому хотіли зіграти сьогодні більш енергійно. Нам це вдалося. Це була сильна гра і великий крок великий крок вперед в сенсі поліпшення нашої гри в порівнянні з вчорашнім днем», - сказав головний тренер збірної Фінляндії Юнас Хухтакангас.

Найкращою бомбардиркою у складі фінок стала Анніка Койвуніємі, яка набрала 17 очок.