Збірна України U-17 перемогла Естонію і Грузію, але поступилася Польщі в матчах чемпіонату СЄВЗА
06.12.2022

В грузинському місті Горі триває чемпіонат Східно-Європейської зональної асоціації 2022 серед юнацьких команд у віковій категорії до 17 років.

Цього року кількість учасників турніру скоротилася до шести, адже спортсмени з росії та білорусі не мають права брати участь у міжнародних змаганнях під егідою ЄКВ та ФІВБ.

Що ж стосується збірної України U-17, то у Грузію вона відправилася під керівництвом Ігоря Альохіна та Дмитра Павлова.

Зображення видалено.

За регламентом змагань українці мають провести всього п'ять матчів – зі збірними Естонії, Грузії, Польщі, Латвії та Азербайджану.

Стартова гра чемпіонату СЄВЗА для нашої команди вийшла нелегкою, але переможною! Україна вела в ході поєдинку проти Естонії з рахунком 2:0, однак потім з мінімальним відставанням програла два сети. Доля матчу вирішувалася на тай-брейку і там українці виявилися сильнішими (3:2).

Наступного дня команда Ігоря Альохіна зустрічалася з господарям турніру – збірною Грузії. Однак боротьби там зовсім на вийшло – українці просто розгромили суперника (25:15, 25:9, 25:12).

За всіма прогнозами, доля золотих нагород на чемпіонаті СЄВЗА 2022 мала вирішуватися в очному поєдинку України та Польщі, адже напередодні недільного матчу обидві команди мали по дві перемоги.

Спочатку кожна збірна виграла по одному сету (25:16 та 25:19), а в третьому, розуміючи його важливість, суперники боролися за кожний м’яч. Зіграти краще, хоч і на “більше-менше”, вдалося українцям (28:26). Витративши багато сил та емоцій у попередній партії, підопічні Ігоря Альохіна без боротьби віддали четвертий сет своїм опонентам (13:25). І знову все вирішував тай-брейк. Але... цього разу так звана “лотерея” завершилася не на користь України (8:15). В результаті, наша команда поступилися Польщі з рахунком 2:3.

Чемпіонат СЄВЗА-2022. Юнаки. U-17:

2 грудня (п’ятниця)
Україна – Естонія - 3:2 (25:16, 25:19, 22:25, 24:26, 15:10)

3 грудня (субота)
Грузія – Україна - 0:3 (15:25, 9:25, 12:25)

4 грудня (неділя)
Україна – Польща - 2:3 (25:21, 19:25, 28:26, 13:25, 8:15)

Зараз Україна посідає другу сходинку турнірної таблиці. Одноосібним лідером стала Польща. Замикають таблицю Азербайджан та Грузія.

У понеділок о 18:00 за київським часом українці зіграють проти Латвії, а у вівторок о 15:30 проведуть заключний поєдинок проти Азербайджану. По завершенню цієї гри стануть відомі підсумкові місця всіх збірних.