Збірна США одержала третю перемогу на відбірковому турнірі до Олімпіади в Токіо
03.10.2023
Збірна США

Інші фаворити - Словенія, Сербія та Японія - також виграли свої матчі у вівторок.

Аарон Расселл став найкращим бомбардиром дня у Токіо, в групі B відбіркового турніру до Олімпійських ігор-2024. У третій змагальний день він набрав 25 очок і привів збірну США до третьої поспіль перемоги, цього разу над Туреччиною з рахунком 3:1 (25-17, 26-28, 32-30, 25-20).

США vs Туреччина

Перший сет матчу йшов рівно до рахунку 11-12, після чого американці відірвалися і здобули велику перевагу. Наступний сет був по-справжньому важким, і лише одного разу розрив між командами перевищив 2 очки – за рахунку 14-17 на користь Туреччини. Сет перейшов в овертайм і, врешті-решт, турки змогли зрівняти рахунок у матчі. Волейболісти США відмінно почали третій сет, здобувши перевагу 4-0, і хоча їхні суперники зрівняли рахунок (6-6), американці знову відірвалися, здобули перевагу в 6 очок за рахунку 22-16 і досягли сет-пойнта за рахунку 24-19. Однак збірній Туреччини вдалося перевести сет в овертайм. США ще 5 разів не вдавалося завершити сет і один раз вони не дозволили зробити це туркам, перш ніж атака центрального блокуючого Джеффрі Ендріка все ж таки завершила його з рахунком 32-30. У четвертому сеті американці повністю контролювали хід гри, завершили матч атакою догравальника Аарона Расселла і додали ще 3 очки до свого ідеального турнірного рахунку, опустивши суперників на 5-те місце в турнірній таблиці з однією перемогою і двома поразками.

США перевершили Туреччину за всіма показниками (63 проти 49 в атаці, 9 проти 3 за ейсами, 13 проти 7 в блокуванні), але допустили значно більше помилок (36 проти 23). Рассел став найкращим бомбардиром матчу, набравши 25 очок (20 в атаці, 3 ейсами, 2 на блоці). Догравальник Торі ДеФалко додав ще 21 очко, включаючи 5 блоків і ейс. Діагональний Адіс Лаґумджія став найкращим бомбардиром збірної Туреччини, заробивши 20 очок, включаючи 2 ейси і блок.

«Ми грали заради перемоги. Вони зробили так само. Було трохи несподівано, що вони так добре відігралися після першого сету, - прокоментував Аарон Расселл. - Спочатку гравці збірної Туреччини здавалися трохи розгубленими, але потім вони почали відбивати багато м'ячів. В основному я намагався зосередитися на передачах і не усвідомлював, що набрав так багато очок, оскільки я просто з усіх сил боровся разом зі своїми товаришами... Ми намагаємося пройти кваліфікацію, тому підходимо до кожної гри окремо. Ми готові до майбутніх серйозних випробувань і з нетерпінням чекаємо можливості зіграти».

Японія vs Туніс

Збірна приймаючої країни Японії у третій день змагання здобула свою другу перемогу на турнірі, розгромивши Туніс з рахунком 3:0 (25-14, 25-16, 25-15), піднявшись на 4-те місце в поточній турнірній таблиці і залишивши суперників, які досі не виграли жодного матчу, в її нижній частині. Догравальники Ран Такахаші та Юкі Ісікава стали найкращими бомбардирами матчу, набравши по 13 очок кожен, ще по 10 здобули центральний блокуючий Тайші Онодера (3 блоки) і діагональний Юдзі Нісіда (4 ейси).

Словенія vs Фінляндія

В першому матчі дня в Токіо Словенія здобула третю перемогу на змаганні, здолавши Фінляндію з рахунком 3:1 (25-19, 18-25, 25-20, 25-18), що вивело її на 2-ге місце, відразу після лідерів США, яким словаки поступаються за співвідношенням сетів. Догравальник Клемен Чебуль став найкращим бомбардиром матчу, набравши 18 очок, включаючи 2 ейси і блок, трохи менше здобули Рок Можіч (16 очок) і найкращий бомбардир збірної Фінляндії Йоонас Йокела (14). Фіни як і раніше знаходяться на 7-му місці без жодної перемоги, з трьома поразками та 1 очком.

Сербія vs Єгипет

Пізніше Єгипет скористався впевненістю, здобутою завдяки перемозі в неділю, щоб виграти перший сет у Сербії, але потім серби відігралися і здолали суперників з рахунком 3:1 (18-25, 25-19, 25-14, 25-16). Догравальники Марко Івович і Урош Ковачевич, а також діагональний Дразен Лубурич стали найкращими бомбардирами матчу, набравши 14, 13 і 12 очок відповідно. Найкращий бомбардир Єгипту, діагональний Реда Хайкал, також заробив 12 очок. Сербія піднялася на 3-тє місце з 2 перемогами і однією поразкою, випередивши Японію за співвідношенням сетів, в той час як Єгипет тепер займає 6-те місце з однією і двома, відповідно.