Збірна Польщі здолала команду Фінляндії у першому матчі Євро-2024 (U-20) в Ірландії
06.08.2024
Збірна Польщі U20

Польські волейболістки у своєму першому матчі чемпіонату Європи серед дівчат до 20 років в Ірландії перемогли команду Фінляндії з рахунком 3:1 (25:11, 25:19, 17:25, 25:20).

Польки потрапили до другої групи, яка змагається в Дубліні, де їхніми суперницями є команди Португалії, Італії, Сербії, Фінляндії, України, Чехії та господарок турніру. Кожна команда зіграє загалом по сім матчів, після чого по дві кращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу.

Польща vs Фінляндія

Польки чудово розпочали перший сет, нокаутуючи суперниць в атаці (68% роти 33%). Особливо добре виглядала гра Юлії Хевельт, яка завершила 5 з 6 атак, та Агати Мілевської, яка не лише перетворила всі подачі на очки, але й додала два ейси та один блок. Цей відрізок матчу польки виграли з розгромним рахунком 25:11.

Друга партія була вже дещо більш рівною, хоча підопічні Мілоша Майки все ще домінували. Цього разу в атаці найчастіше була задіяна Анна Федорович, чия хороша подача дала змогу відпочити колегам, які відзначилися у першому сеті. Польки ризикували на подачі, завдяки чому не лише руйнували прийом суперниць, але й записували на свій рахунок очки. Цей відрізок матчу також завершився на користь польської збірної (25:19).

Втім, у третій партії польські волейболістки значно збавили оберти і, схоже, трохи недооцінили своїх суперниць, яким вже нічого було втрачати. Більша свобода у грі фінок у поєднанні з розгубленістю в лавах польок відразу ж позначилася на результаті - цього разу саме представниці Польщі були змушені відповідати на виклики суперниць і наздоганяти їх у рахунку. Польські волейболістки втратили ефективність в атаці (26%) і все частіше потрапляли під блок (4 очки), а у підсумку зазнали поразки в цьому сеті (17:25).

Однак ривок у третьому сеті був єдиним успіхом фінок. В четвертому на майданчику знову домінували польки, які поступово збільшували свою перевагу. І хоча наприкінці вони дозволили суперницям дещо скоротити відставання, останні дії все одно залишилися за польськими гравчинями. Помилка фінок на сітці при спробі використати передачу поставила крапку в матчі і принесла польській збірній першу перемогу на чемпіонаті Європи серед дівчат до 20 років.

Найбільше очок у складі польської команди набрала Анна Федорович (17), тоді як найефективнішою в атаці стала Агата Мілевська (69%), яка здобула  загалом 12 очок.

Найкращою бомбардиркою матчу стала фінка Ліда Полленен, яка фінішувала з 18 очками, ще 12 додала її колега по команді Кертту Кілпіннен.

У вівторок збірна Польщі зіграє проти Сербії. Початок зустрічі о 17:00 за київським часом.  Фінки битимуться з чешками о 19:30.