Збірна Латвії очікує на суперника у фіналі Срібної Євроліги
28.06.2023
Збірна Латвії

Півфінальні матчі чоловічої Срібної Євроліги з волейболу відбулися в середу ввечері, і тепер відомо, що одним з фіналістів цього року є Латвія. Інший визначиться в суботу, після закінчення матчу-відповіді півфіналу між Кіпром і Угорщиною.

У сьогоднішніх матчах волейболісти Латвії обіграли збірну Австрії з рахунком 3:0 (25-19, 25-21, 25-23), а Кіпр здолав Угорщину з рахунком 3:1 (25-22, 22-25, 25-23, 25-21). У першому матчі півфіналу, який був зіграний кілька днів тому, Латвія також здобула перемогу над Австрією з рахунком 3:0, тож сумарно вона виграла 6:0 та вийшла у фінал.

Австрійській команді сьогодні потрібна була впевнена перемога, оскільки першу зустріч вона програла з рахунком 0:3. Але здолати латишів їм не вдалося. Австрійці намагалися встигнути за ритмом опонентів, але ця задача виявилася занадто складною. Латвійці продемонстрували своє домінування за рахунку 7:3, і їхня перевага лише продовжувала зростати. Невдовзі вони вийшли вперед на сім очок (17-10), а потім завершили сет з рахунком 25:19.

Австрія vs Латвія

Другий сет був дуже схожий на перший: Латвія знову домінувала (8:3), демонструючи австрійцям, що вона цілком готова до перемоги. Перевага латвійської збірної продовжувала зростати, і за рахунку 19:12 стало очевидно, що латвійці беруть ще один сет. Його вони закінчили з рахунком 25:21.

У третьому сеті латвійські волейболісти вже знали, що вони здобули путівку до  фіналу, але австрійці все одно не здавалися. Вони хотіли закінчити гру хоча б одним виграним сетом, але цього не сталося. З трьома непробивними блоками латвійці знову були кращими на майданчику, і за рахунку 25:23 в третьому сеті вони святкували перемогу.

Національні збірні Кіпру та Угорщини сьогодні зіграли свій перший півфінальний матч, після якого Кіпр опинився в кращому становищі для виходу в півфінал, оскільки здолав опонентів з рахунком 3:1. Перший сет розпочався з рівної гри. Команди здобували очко за очком до самого кінця, але в підсумку саме збірній Кіпру вдалося зовсім трохи відірватися і взяти перший сет з рахунком 25-22.

Кіпр vs Угорщина

Другий сет ознаменував домінування волейболістів Угорщини, які реалізували п'ять непробивних блоків. Угорці лідирували на початку сету (4-8), потім кіпріотам вдалося зібратися і зрівняти рахунок (14-14), але в кінцівці угорська команда знову зуміла відірватися і виграла сет з рахунком 22:25.

Кіпр повернув собі домінування у третьому сеті. Маючи перевагу в п'ять очок (10-5), яка згодом зросла до восьмиочкової (15-7), кіпрські волейболісти ще раз продемонстрували, що не випадково дійшли до цього півфіналу. Угорська команда спробувала відігратися і скоротила перевагу до 15-13, але саме Кіпр забезпечив собі ще один сет, на цей раз з рахунком 25-23.

Четвертий сет був дуже схожий на попередній: Кіпр знову повністю контролював хід матчу. За рахунку 17-11 на табло кіпріоти вже були готові до перемоги, і їм вдалося її отримати, закривши цей відрізок гри з рахунком 25-21.

Збірна Кіпру

Другий півфінальний матч між Кіпром і Угорщиною відбудеться в суботу. Саме тоді Латвія й дізнається свого суперника по фіналу.