Збірна Китаю обіграла Бразилію і повернулася до півфіналу Ліги націй
13.07.2023
Збірна Китаю

Після дворічної перерви азіатки знову поборються за медалі, зустрівшись у ніч на неділю з Польщею.

Китай повернувся до півфіналу Ліги націй з волейболу через два роки після того, як виграв третій чвертьфінальний поєдинок у фіналі турніру 2023 року, який відбувся в четвер в Арлінгтоні (США).

Триразові олімпійські чемпіонки дуже добре виступили проти Бразилії, випередивши південноамериканок 3-1 (25-21, 25-20, 20-25, 25-23), щоб стати третьою командою, яка гарантувала собі вихід у півфінал турніру.

Китай vs Бразилія

У суботу (за київським часом в ніч на неділю) в одному з півфіналів турніру китаянки зустрінуться з волейболістками Польщі, кращої команди попереднього етапу. У другому поєдинку зустрінуться Сполучені Штати і переможці чвертьфінального поєдинку між Італією і Туреччиною, який відбудеться пізніше в четвер. Матчі за медалі заплановані на неділю.

Китайська збірна повернулася в півфінал Ліги націй після дворічної перерви - китаянки були п'ятими в 2021 році і шостими - в минулому. Вони вигравали бронзу двічі, коли виходили у «фінал чотирьох», у 2018 та 2019 роках.

Лі Іньїн і Гон Санжу вели атаку своєї команди, набравши в сумі по 30 очок. 23-річна догравальниця набрала 16 очок (всі в атаці), в той час як 26-річна олімпійська чемпіонка –діагональна додала ще 14, і всі вони також були зафіксовані в нападі.

«Бразилія - відмінна команда, але ми дійсно добре підготувалися до цього матчу, - зазначила Лі. - Ми були готові до важких ситуацій, в які вони нас ставили, і були сповнені рішучості виграти матч. Я рада сьогоднішній перемозі. Раніше наше блокування було не таким хорошим, але ми працювали над цим на тренуваннях, і наразі вийшло набагато краще. Нам потрібно зберігати таку саму зосередженість і продовжувати рухатися вперед».

Капітан команди та центральна блокуюча Юань Сіньюе також продемонструвала вражаючу гру, набравши 13 очок і виконавши 7 блоків (майже половину з реалізованих китайською командою).

Незважаючи на поразку, дві гравчині збірної Бразилії продемонстрували не менш вражаючі результати. Головними бомбардирками матчу стали центральна блокуюча Таїса Менезес, яка набрала 18 очок (17 в атаці, 1 ейсом), і капітан команди, зіркова  догравальниця Габріела «Габі» Гімарайнш, яка набрала 16 (14 в атаці, 1 ейсом, 1 на блоці).

Головним чинником перемоги китаянок у матчі стали кращі дії у блокуванні (15 блоків проти 6 у Бразилії), також азіатська команда  скористалася більшою кількістю помилок, допущених південноамериканками – 30 проти 15.

Бразилійки мали перевагу за кількістю атак (60 проти 49) і ейсів (8 проти 1).

Четвертий і останній чвертьфінальний поєдинок відбудеться пізніше в четвер в Арлінгтоні. У ньому діючі чемпіонки з Італії зустрінуться з волейболістками Туреччини о 22:00 за київським часом.

Перші дві зустрічі відбулися в середу, і Польща здобула перемогу над Німеччиною 3-1 (25-12, 21-25, 25-21, 26-24), а США перемогли Японію в чотирьох сетах (25-23, 25-21, 18-25, 25-18).