«Закса» вийшла в суперфінал Ліги чемпіонів, де зіграє з «Ястшембським Венґелем»
07.04.2023
«Закса»

Чинні володарі волейбольної корони чоловічої Ліги чемпіонів ЄКВ 2021 і 2022 років волейболісти «Закса» вийшли в свій третій поспіль суперфінал після виїзної перемоги з рахунком 3-1 (25-23, 25-18, 19-25, 27-25) над італійською «Перуджею» у четвер, 6 квітня. Насправді, після перемоги в домашньому матчі минулого тижня з таким самим рахунком, «Закса» забезпечила собі вихід до фіналу, як тільки виграла перші два сети у «Перуджі». Тож у суперфіналі Ліги чемпіонів, що відбудеться 20 травня в італійському Турині, вболівальників вперше в історії очікує поєдинок двох польських колективів.

«Закса» vs «Перуджа»

У першому сеті вчорашнього поєдинку команди влаштували запеклу боротьбу за відрив, коли лідерство переходило з рук в руки. Бартош Беднорц з «Закси» був у ударі, реалізувавши 100% своїх можливостей, включаючи вдалий пайп, який приніс сет-пойнт 24-23. Непробивний блок Девіда Сміта завершив сет з рахунком 25-23 на користь польського колективу.

Другий сет розпочався краще для господарів майданчика, і вони здобули перевагу 8:4. Однак за рахунку 10:6 «Закса» продовжила результативну серію, а Сміт, що був за лінією подачі, приніс своїй команді сім очок поспіль і вивів її в лідери з перевагою 13:10. Своєї переваги волейболісти з Польщі більше не втрачали, а наприкінці сету чергова серія з п'яти очок увінчалася результативним блоком Дмитра Пашицького. Польська команда завершила сет перемогою з рахунком 25:18 і втретє поспіль вийшла у фінал Ліги чемпіонів.

На наступні сети обидва тренери повністю змінили склади гравців на майданчику. Господарі повністю контролювали хід третього сету і, завдяки шістьом очкам, що здобув у Хесус Еррера, повели з рахунком 25-18.

Четвертий сет був напруженим, лідерство у ньому змінювалось кілька разів, перш ніж гра перейшла в овертайм. Зв’язуючий Пшемислав Степень приніс «Заксі» перший матч-пойнт чудовим блоком з рахунком 26-25, а після тривалої атаки «Перуджі» в грі було поставлено крапку за рахунку 27-25 на користь польського колективу.

«Перуджа»

Бартош Беднорц з «Закси» та Хесус Еррера з «Перуджі» стали найкращими бомбардирами, набравши по 13 очок, а нагорода найціннішого гравця дісталася зв’язуючому польської команди Марціну Янушу.

«Ми вкрай розчаровані, тому що зіграли не кращим чином. У вирішальні моменти вони грали краще за нас. «Закса» заслуговує на те, щоб вийти у фінал. Вони грали краще за нас в обох матчах. Тепер ми повинні рухатися далі і зосередитися на матчах італійської Суперліги», - прокоментував гру зв’язуючий і капітан «Перуджи» Сімоне Джаннеллі.