Юнацька збірна Латвії вперше за 20 років пройшла кваліфікацію на Євро-2024
07.04.2024
Збірна Латвії U20

Юнацька збірна Латвії до 20 років, яку тренує Марціс Обруманіс, вперше за 20 років вийшла до фінального раунду чемпіонату Європи з волейболу в цій віковій групі. Команда Латвії зіграла з Німеччиною в третій і заключний день другого раунду кваліфікації, що проходив у Даугавпілсі, і здобула переконливу перемогу з рахунком 3:0 (25-23, 25-23, 25-23), завоювавши перше місце в групі, а разом з ним і путівку на чемпіонат Європи до 20 років, який відбудеться цього літа в Сербії та Греції.

Латвія vs  Німеччина

Вперше команду Латвії, яка поступалася 0:2 в першому сеті, вивів вперед Нікита Дімітрієвс (4:3), але наступні три очки заробила Німеччина. Запекла боротьба тривала до рахунку 14:14, коли Латвія здобула три очки поспіль. Німеччина кілька разів скорочувала відставання до одного очка, але господарі зберігали холоднокровність до кінця сету, завершивши його атакою Крістерса Ландзанса (25:23).

На початку другого сету Німеччина вела 5:2, але латвійці відігралися (14:14), перш ніж вирвалася вперед (19: 16). І знову Ландзанс здобув останнє очко, і, ведучи в матчі 2:0, Латвія математично кваліфікувалася до фінального раунду. Третій сет пройшов у впертій боротьбі, перш ніж господарі відірвалися (14:11) і вже не втрачали лідерства до кінця гри (25:23).

Крістерс Ландзанс набрав 16 очок у складі збірної Латвії, Армандс Рок'янс і Крістіан Фокеротс фінішували з 15 і 14 очками відповідно. У складі збірної Німеччини відзначився Фелікс Бауманн, який набрав 18 очок, три з яких ейсами. Латвія завершила турнір з дев'ятьма очками після трьох перемог у стількох же матчах, за нею йдуть Німеччина, Хорватія та Словаччина.

Головний тренер збірної Латвії Марцис Обруманіс вдруге допоміг цій команді забезпечити собі участь у континентальній першості. Ще в 2021 році він був біля керма збірної, коли вона вийшла до фінального раунду чемпіонату Європи з волейболу до 17 років в Албанії, де балтійська команда посіла восьме місце.

«Перед матчем було відчуття, що гра сьогодні може бути не такою якісною. Ми провели два дуже важких матчі практично одним і тим самим складом гравців, і були сумніви: чи вистачить у нас сил і емоційної енергії на третю гру. Однак, підбадьорюванні глядачами, ми знайшли мотивацію обіграти німців. Я не побачив нічого нового в грі німецької команди порівняно з їхніми попередніми двома іграми. Я навіть очікував від них більшого опору. Не можна сказати, що ми були бездоганними, але після двох попередніх боїв я очікував більшого від суперників, адже їм потрібна була перемога принаймні з рахунком 3:2, щоб вийти до фіналу», - сказав Обруманіс.

Хорватія vs Словаччина

У першому матчі третього і заключного дня змагань в Даугавпілсі Хорватія обіграла Словаччину з рахунком 3:1 (24-26, 25-18, 25-11, 25-19), таким чином, завершивши турнір на третьому місці У складі переможців Іван Вук набрав 19 очок, продемонструвавши 63% ефективності в атаці, в той час як Філіп Маконьї здобув 14 очок за Словаччину.