Юнацька збірна Австрії розпочала відбірковий турнір до чемпіонату Європи з перемоги в чотирьох сетах
05.04.2024
Збірна Австрії U20

Збірна Австрії розпочала свою кампанію у другому раунді кваліфікаційного турніру до чемпіонату Європи з волейболу серед юнаків до 20 років у четвер на стадіоні «Штадтверке-Хартберг-Галле» з перемоги над Іспанією з рахунком 3-1 (20-25, 25-23, 25-10, 25-21). Цим успіхом Австрія багато в чому заклала основу для виходу до фінального раунду, який запланований на кінець літа в Сербії та Греції. У п'ятницю команда головного тренера Маркуса Гірчі зустрінеться з аутсайдером турніру - Данією.

Іспанія краще почала матч: гості вирвалися вперед з рахунком 6:0 і досить впевнено виграли перший сет. Також вони задавали темп протягом більшої частини другого сету (16:11), перш ніж Австрія змінила тактику і змогла зрівняти рахунок. Це стало переломним моментом, оскільки на цьому етапі господарі значною мірою контролювали хід гри. Третій сет закінчився дуже швидко, і господарі продовжили нав'язувати свої правила і в четвертому сеті, де вони використали свій четвертий матч-пойнт, щоб завершити гру після 102 хвилин.  Кращим гравцем став капітан збірної Австрії Лукас Глац, який набрав 26 очок.

«Іспанці не полегшили нам завдання, але ми змогли налаштуватися на гру і скористатися всіма наданими нам можливостями. Ми були дуже стабільні в третьому і четвертому сетах. Я дуже пишаюся своїми гравцями. Вони показали, на що здатні, перед чудовою домашньою публікою», - сказав головний тренер збірної Австрії Маркус Гірчі.

Раніше в другій половині дня Бельгія обіграла Данію в першому матчі турніру в чотирьох сетах (23-25, 25-21, 25-16, 25-17).

«Спочатку було нелегко, оскільки данці подавали дуже добре. Але ми дотримувалися нашого плану на гру, а потім взяли ситуацію під свій контроль», - сказав головний тренер збірної Бельгії Дріс Мейрісс.

Бельгія vs Данія

Головний тренер данців Денис Янка визнав, що його команда провела дуже хороший перший сет, а також тривалий час мала перевагу в другому в другому.

«Але потім у нас було кілька слабких моментів, від яких ми так і не змогли оговтатися», - пояснив Янка.

Переможці п'яти груп другого раунду відбіркового турніру, а також три учасники, які посіли друге місце з найкращим результатом у всіх п'яти групах, пройдуть у фінальний раунд цьогорічного чемпіонату Європи з волейболу серед юнаків до 20 років.