Євроліга-2023: чоловіча збірна України з “сухим” рахунком здолала Бельгію

Золота Євроліга-2023. Груповий етап. Група В

3 тур. Беверен, Бельгія (Topsporthal)

3 червня (субота)

Бельгія – Україна – 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

Стартовий склад збірної України: Тупчій (набрав 15 очок), Щитков (2), Семенюк (8), Терьоменко (7), Ковальов (8), Плотницький (16), Канаєв (л), Бойко (л). На заміну виходили: Щуров (0 очок).

Як і очікувалось, старт поєдинку вийшов рівним. По-перше, збірна Бельгії програла попередній матч, а по-друге, грала вдома. Тому, мотивація та настрій у наших суперників були на найвищому рівні (18:18). Ближче до кінцівки першого сету бельгійці зробили два ейси (18:20). Наставнику українців довелося взяти перерву, яка зробили свою справу (20:20). При рахунку 21:21 в зону подачі пішов капітан української команди Олег Плотницький. Бельгійці справитися з нею не змогли – 25:21 та 1-0 на користь України.

У другому сеті наш суперник намагався чинити опір, але українці “феєрили” на подачі. Ризиковані потужні подачі були виправдані майже на 100% (22:15). У кінцівці представники Бельгії трохи активізувалися в захисті та в зоні атаки і змогли трохи наблизитися у рахунку. Але своєчасний тайм-аут латвійського наставника призупинив “наступ” опонента – 25:21 та 2-0.

У третій партії господарі майданчика все ще сподівалися врятувати цей матч (4:6). Але блокуючий Юрій Семенюк вирішив, що затримуватися у Беверині довше ніж на три сети не варто: спочатку він обіграв суперника на сітці, а потім заробив два очки на подачі (7:6). Далі Василь Тупчій та компанія спрацювали як годинник (14:9 – 21:16). І знову кінцівка сету, і знову суперник “прокинувся” та почав тиснути (21:21). Втім, власні помилки та концентрація “синьо-жовтих” не дозволили глядачам побачити ще бодай один сет – 25:23 та 3-0 в результаті.

Для українців це третя поспіль звитяга. Раніше “козаки” здолали Північну Македонію (3:0) і Хорватію (3:0). Наша команда продовжує очолювати турнірну таблицю групи В, маючи в активі максимальну кількість очок – 9.

ukraine

11 червня о 21:00 за київським часом наша збірна зіграє проти Хорватії. Матч відбудеться у хорватському місті Задар на арені “Dvorana Krešimira Ćosića”.

Онлайн-трансляцію поєдинку дивіться на youtube-каналі DIVISPORT.