Євро-2023: жіночі збірні Туреччини і Сербії вийшли в півфінал
31.08.2023
Збірна Туреччини

Вчора на переповненій арені «Пале-12» у Брюсселі відбулися останні чвертьфінальні поєдинки чемпіонату Європи з волейболу серед жінок. Після їх завершення був оголошений повний склад півфіналістів: до Італії та Нідерландів приєдналися Туреччина і Сербія.

У першому матчі дня зійшлися віч-на-віч Туреччина та Польща. Волейболістки Польщі грали добре, можливо, найкраще на цьому чемпіонаті, проте у найважливіші моменти вони не могли зупинити суперниць і їхню неймовірну діагональну Мелісу Варгас. У підсумку збірна Туреччини, яка посідає перше місце у світовому рейтингу, здобула перемогу з рахунком 3-0 (25-23, 25-22, 25-18), тим самим забезпечивши собі місце у півфіналі чемпіонату Європи з волейболу 2023 року.

Полячки розпочали матч в правильному ритмі, впевнено атакуючи та відбиваючі складні м’ячі, і в середині першого сету вони вели з різницею  в 4 очки (16:12). Проте турецькі гравчині не були надто вражені таким гарним початком матчу з боку Польщі та поступово почали відіграватися і великою мірою цьому сприяла Меліса Варгас, яка була бездоганною в атаці.

Другий сет проходив за схожим сценарієм. Польща знову добре почала, грала дійсно добре і здавалося, що цього разу полячки не дадуть себі наздогнати. Після атаки Агнешки Корнелюк рахунок був 21:18 на користь польської збірної, проте команда Даніеле Сантареллі не втратила контроль над ситуацією. Завдяки подачам Ебрар Каракурт Туреччина здобула шість наступних очок, а перемогу їй принесла атака Варгас.

Польща vs Туреччина

Туркені продемонстрували силу у третьому сеті, який виглядав схожим на перші два. Польська команда мала невелику перевагу, але в кінці сету на майданчику повністю домінували волейболістки Туреччини, які зробили ривок 11:2. Матч завершився ейсом Варгас, яка загалом здобула 24 очки. Варто додати, що полячки були кращими в блоці (9 проти 8), але набагато гірше приймали подачі.

Зазначимо, що Туреччина вже другий рік поспіль стала шляху Польщі до півфіналу. Останній раз полячки перемогли її в 2003 році, коли на кону була золота медаль, але програли в плей-оф чвертьфіналу у 2017 році, два роки по тому в півфіналі і на попередньому турнірі в чвертьфіналі.

Команда Туреччини, від цього сезону очолювана Даніеле Сантареллі, який виграв чемпіонат світу зі збірною Сербії, домоглася величезного прогресу - виграла Лігу націй і піднялася на перше місце в світовому рейтингу. Суттєвому підвищенню рівня національної збірної сприяло також прийняття турецького громадянства гравчинею кубинського походження Мелісою Варгас, яка цього року отримала право грати в її складі.

Туреччина, що досі залишається непереможеною на цьогорічному чемпіонаті Європи, у півфіналі зіграє з Італією. Матч відбудеться у п'ятницю, 1 вересня, о 18:00 за київським часом.

«Я задоволений тим, що вдалося зробити з цією національною командою до цього часу. Ми сконцентровані на півфіналі. Ми зіграємо проти такої чудової команди, як Італія. Літній турнір Ліги націй був моєю першою спробою працювати з національною збірною. Для мене це було чудово і особливо. Ми показали, що ми гарна команда. Усі вірять, що Туреччина може перемогти у будь-якому турнірі, де вона бере участь. Наш півфінальний суперник, Італія, дуже сильна команда. Грати проти своєї країни буде для мене особливим, але це спорт, і такі речі є частиною спортивної події», - зазначив головний тренер збірної Туреччини Даніеле Сантареллі.

Сербія vs Чехія

В останньому чвертьфінальному поєдинку Сербія одержала перемогу над Чехією з рахунком 3:1 (24:26, 25:17, 25:11, 25:14). Чешки потужно стартували, змусивши Сербію поступитися в дебюті. Проте, можливо, це було саме те, що потрібно, щоб по-справжньому оживити матч. Не досягши успіху у першому сеті, Тіяна Бошкович та її товаришки по команді здобули перемогу в інших трьох, не дозволяючи суперницям  у жодному набрати більше 17 очок.

Тіяна Бошкович

Домінуючи у всіх аспектах гри, жіноча збірна Сербії, яка є чинним віце-чемпіоном Європи, підтвердила свою якість і вийшла в півфінал всьоме поспіль з 2011 року.

Підопічні Джованні Гвідетті зіграють у півфіналі з Нідерландами. Матч відбудеться у п'ятницю, о 21:30.