Євро-2023: жіноча збірна Туреччини здобула третю перемогу
21.08.2023
Ебрар Каракурт

Туреччина, яка посідає перше місце в світовому рейтингу, у своєму третьому матчі на чемпіонаті Європи з волейболу серед жінок 2023 року, що відбувся в німецькому Дюссельдорфі, перемогла Чехію з рахунком 3:1 (25-23, 25-20, 20-25, 25-17) і здобула третю перемогу у трьох матчах.

Після вчорашнього виступу в матчі з Азербайджаном турецькі волейболістки розпочали третій матч групового етапу чемпіонату Європи у ролі головних фавориток. Однак змінений склад не зміг забезпечити велику перевагу у поєдинку з агресивно граючими чеськими волейболістками, які поступилися суперницям у першому сеті лише на два бали.

Туреччина vs Чехія

У другому сеті туркені діяли на трохи нескоординовано, помилки робили і чеські волейболістки, тож рахунок змінювався рівномірно з обох сторін. Але в середині сету гравчині Туреччини здобули серію очок, і чешки відстали від суперниць на сім очок. Туркені не використали три сетболи і сет завершився надто довгою подачею Млейнкової.

У третьому сеті підопічні Йоанніса Атанасопулоса гідно захищались, і їм вперше на європейському чемпіонаті вдалося виграти сет в матчі проти туркень. Від початку сету чеські волейболістки повели з рахунком 4:1, а потім збільшили відрив до 6:2. Суперниці їх догнали (10:10) і навіть здобули перевагу, але пізніше Орвошова зрівняла рахунок (18:18), а Хавелкова змінила перевагу на користь чеської команди. Відставання турецьких гравчинь збільшилося до чотирьох очок, настав сетбол для Чехії, а після блоку капітана Млейнкової - і виграш сету.

Після ейсу Каракурт туркені повели в рахунку вже на початку четвертого сету (6:1). Чеським волейболісткам ще вдалося скоротити відставання, але Каракурт включилася в гру і зуміла забити. Чеська оборона працювала на блоці, але в складних розмінах частіше забивали суперниці. На заключних хвилинах гри на майданчик вийшли юні чеські волейболістки з лави запасних. Молоді гравчині боролися за кожен м'яч і Магдалені Буковські вдалося вже протягом короткого часу здобути чотири очки.

13 очок в матчі з Туреччиною набрала Габріела Орвошова, Міхаела Млейнкова додала ще 11. Турецька діагональна Ебрар Каракурт допомогла своїй команді 24 успішними атаками.

Збірна Чехії

«Після першого матчу з Азербайджаном ми хотіли показати якомога кращу гру, оскільки турецька команда - найкраща в світі. Тому ми хотіли заставити їх понервувати і, на мою думку, нам це вдалося. Я рада, що ми виграли один сет, який ми заслуговували, тому що ми боролися і грали дійсно добре. Гра з Грецією допомогла нам повернутися до нашої гри і показати, що ми вміємо грати. І ми показали, що ми можемо обігравати навіть найкращі команди світу. Я думаю, що ми виграли сет завдяки нашому бойовому духу. Суперниці були невпевнені, ми тиснули на них на подачі, добре оборонялися, і завдяки цьому сет був за нами. У туркень є багато запасних гравців, які рятують ситуацію, коли у когось щось не виходить. Але ми так тиснули на них, що їм довелося витягти із рукава навіть найсильнішого туза, щоб перемогти. Нам важко буде грати з Німеччиною, тому що там буде повний зал. Глядачі будуть підбадьорювати гравців, так що це буде нелегко, але я вірю, що у нас є шанси, і ми ними скористаємося», - сказала капітан чеської збірної, догравальниця Міхаела Млейнкова.

Наступний матч збірна Чехії проведе у вівторок, 22 серпня, коли о 21:00 за київським часом зіграє проти господарок майданчику – збірної Німеччини. Команда Туреччини в середу, 23 серпня, о 18:00 зустрінеться з Грецією.