Євро-2023: збірна Сербії вийшла у чвертьфінал
10.09.2023
Збірна Сербії

Сьогодні у італійському Барі, у матчі 1/8 фіналу, збірна Сербії перемогла Чехію з рахунком 3:0, і вийшла у чвертьфінал чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків 2023 року.

Сербія проти Чехії, 3:0 (25:21, 26:24 і 25:21)

Сербія vs Чехія

Підопічні Ігоря Колаковича цілком заслужено здобули перемогу над Чехією і забезпечили собі місце у вісімці кращих команд Європи.

У складі Сербії найкращим бомбардиром став діагональний Александар Атанасиевич, який фінішував з 14 очками (13 в атаці, 1 ейсом), також добре зіграв догравальник Павле Перич, який здобув 13 (11 в атаці, 1 на блоці, 1 ейсом).

Чеська команда ускладнила собі шлях, допустивши велику кількість невимушених помилок  - 17 на подачі. Жодному з підопічних Іржі Новака не вдалося набрати більше 10 очок: по 9 очок в атаці здобули догравальник Ян Галабов і діагональний Марек Шотола, ще 9 – на рахунку Йозефа Полака (6 в атаці, 1 на блоці, 2 ейсами).

Сербія трохи краще розпочала перший сет, але суперники весь час йшли за ними по п’ятах. Тим не менш, у міру просування першого сету волейболістам Сербії вдалося зламати опір чехів і отримати перевагу в шість очок (16:10). Цього виявилося достатньо для команди Ігоря Колаковича, яка, незважаючи на невеликі проблеми, особливо на прийомах, врешті-решт виграла перший сет з рахунком 25:21, вийшовши вперед у матчі.

Вук Тодорович, який виконував обов'язки розігруючого, відмінно роздавав м'ячі своїм колегам, і сербська команда домоглася 64% успішності в атаці. Варто відзначити, що Чехія також була дуже успішна в цьому елементі (62%), але власні помилки дорого їм обійшлися.

Так само, як і у першому сеті, в другому у глядачів була можливість спостерігати за напруженою боротьбою. Протягом більшої частини сету Сербія мала декілька очок переваги, хоча цього разу Чехія змогла покращити рівень своєї гри, намагаючись не відставати від свого більш досвідченого і титулованого суперника. Йозеф Полак і Марек Шотола були сильними сторонами в команді Іржі Новака, якій вдалося зрівняти рахунок в кінці (21:21). Проте це не деморалізувало гравців Сербії, які надалі продемонстрували величезне бажання якнайшвидше подвоїти перевагу, що в підсумку їм вдалося з рахунком 26:24. Вагомий внесок в перемогу своєї команди зробив Александар Атанасиевич, який реалізував цілих 7 вдалих атак.

Чемпіони Євро-2019 були сповнені рішучості здобути перемогу у трьох сетах. Тож після ще одного рівного початку Сербія вийшла вперед: спочатку з рахунком 14:12, потім 18:15 і 22:17, а невдовзі забезпечила собі перемогу 25:21, і бажане місце у чвертьфіналі.

«Два роки тому на чемпіонаті Європи Чехія обіграла Францію на тій самій стадії змагань, тому ми знали, що маємо бути зосередженими і підвищувати рівень нашої гри, і ми це зробили. Ми дуже раді цій перемозі з рахунком 3:0. Тепер прийшов час відпочити і підготуватися до чвертьфіналу, де ми зустрінемося з одним з найсильніших суперників на цьому турнірі, але я думаю, що з нашою грою ми з цим впораємося», - сказав діагональний збірної Сербії Александар Атанасиевич.

У чвертьфіналі чемпіонату Європи сербська збірна зіграє у вівторок, 12 вересня, о 19:00 за київським часом, проти переможця матчу між Польщею і Бельгією.