Євро-2023: українки “в суху” перемагають господарок групи А бельгійок

Чемпіонат Європи-2023. Жінки

Група А. Третій тур. 21 серпня

Гент (Flanders Sports Arena). Бельгія

Бельгія — Україна 0-3 (18:25, 23:25, 23:25)

Після перемоги над Угорщиною синьо-жовті, звісно, прагнули продовжити вдалу серію. У третьому турі чемпіонату Європи 2023 вони зустрічалися з господарками групи А бельгійками, через що завдання наших волейболісток ускладнювалося. Проте ніхто не говорив, що унеможливлювалося!

Гравчині України потужно розпочали даний поєдинок: на подачі Діани Мелюшкиної рахунок став 0:3. Після двох поспіль вдалих дій над сіткою Світлани Дорсман (1:5) наставник суперниць Кріс Ванснік взяв тайм-аут.

Подобалося те, як наші дівчата будували свої атаки, намагаючись демонструвати комбінаційний волейбол, але бельгійки теж не відставали. Скоро ейс Селін Ван Гестел допоміг скоротити відставання її команди до одного пункту — 6:7.

Попри всі намагання господарок вирівняти паритет, волейболістки України впевнено вели гру та на екваторі сету зважилися на неймовірний ривок — 9:17. Чергова 30-секундна перерва та зміна пасуючої не допомогли Бельгії врятувати партію — 18:25.

Організований блок і надійний захист наших спортсменок стали справжньою проблемою для господарок  — 1:4. Вкотре в цьому матчі вони опинилися в ролі тих, хто наздоганяє. Лідерка атак Бельгії Брітт Герботс згодом таки налаштувала свій приціл. Один із її пострілів з-за лінії нападу рахунок зрівняв — 12:12.

Ну, а далі розпочалася гра нервів: у певний момент підопічні Івана Петкова поступалися в чотири бали (21:17). Але, витримавши тиск, вони віднайшли в собі сили перевернути хід даного відрізку — 23:25.

У наступній партії синьо-жовті продовжили диктувати суперницям свої умови на майданчику. Бельгійки виглядали безпорадно перед атаками наших нападниць, зокрема Надії Кодоли. До того ж вони й самі робили чимало невимушених помилок, що призвело до тріумфу збірної України — 23:25.

Перемога над Бельгією дозволила нашим волейболісткам вийти на друге місце в групі А:

турнірна таблиця

Стартовий склад України: Шаргородська, Дорсман (к), Мелюшкина, Міленко, Кодола, Крайдуба, Нємцева (л).

Стартовий склад Бельгії: Марліс Янсенс, Наталі Лемменс, Ютта Ван де Вівер, Брітт Герботс, Селін Ван Гестел (к), Сілке Ван Авермат, Брітт Рампельберг.