Євро-2023: у останній грі групового етапу Польща не залишила шансів Чорногорії
07.09.2023
Збірна Польщі

Чоловіча збірна Польщі завершила груповий етап в Скоп'є на першому місці, програвши лише один сет. У 1/8 фіналу, який відбудеться в італійському Барі, поляки зустрінуться з Бельгією, яка посіла четверте місце в групі А. Збірна Чехії, яка здолала Македонію у трьох сетах, фінішувала на третьому місці у групі. У 1/8 фіналу у неділю чехи зіткнуться з другою командою групи A - Сербією, а македонці зіграють проти господарів - Італії, чинних чемпіонів Європи та світу.

Чорногорія проти Польщі, 0-3 (14-25, 11-25, 12-25)

Чорногорія vs Польща

Чорногорці намагалися боротися на початку першого сету, коли втрачали лише два очки. Але на подачу вийшов Каміль Семенюк і за рахунку 20:11 волейболісти Чорногорії, здавалося, повністю втратили бажання грати. У другому і третьому сетах їм вдавалося здобути лише трохи більше десяти очок.

Поляки перевершили суперників за всіма елементами, серед яких найкраще в них виходив блок і за кожною атакою м'яч повертався під ноги чорногорців. Польські волейболісти протягом матчу здобули на блокуванні 17 очок (проти 5 у суперників), у атаці – 33 очки (проти 23), а також виконали 7 ейсів (проти жодного). Ще 17 пунктів збірна Польщі отримала на помилках суперниках (проти 9).

Нікола Ґрбіч змінював склад, і на майданчик не виходили лише Гжегож Ломач, Кароль Клос і Бартош Курек. Водночас Александеру Слівці довелося піти з майданчика у середині другого сету через травму.

Поразка у матчі не завадила чорногорцям святкувати: спочатку відбулися урочистості з приводу завершення кар'єри діагональним Чорногорії Александаром Мінічем, а після останньої атаки відзначили 50-річчя від народження Ніколи Ґрбіча.

Північна Македонія проти Чехії, 0-3 (19-25, 23-25, 17-25)

Північна Македонія vs Чехія

Бездоганний виступ забезпечив Чехії вихід до 1/8 фіналу з третього місця в групі C. В останній грі групового етапу підопічні Іржі Новака здолали Північну Македонію у трьох сетах, жодного разу не дозволивши команді господарів вийти вперед і не втративши жодного сету. Найбільше очок для чеських гравців набрали Лукаш Вашіна (19 очок), Марек Шотола (13 очок) і капітан Адам Зайічек (9 очок).

На початку матчу чеська команда здобула триочкову перевагу, яку згодом збільшила до 13:8. Чеські волейболісти демонстрували гарну гру і допускали помилки лише на подачі, без проблем вигравши перший сет.

Другий сет мав схожий перебіг. Чехія лідирувала 8:5, після двох блоків з боку македонців рахунок зрівнявся (9:9), але Шотола повернув триочкову перевагу чеській команді своєю подачею, яку надалі успішно підтримав Вашіна. Македонці наблизилися до суперників нарикінці сету, але не змогли зрівняти рахунок і сет завершився блоком Вашіни.

На початку третього сету лідерство взяв на себе Зайічек, який реалізував дві атаки і завдавав проблеми македонцям своєю подачею. Господарі зрівняли рахунок (6:6) після занадто довгої подачі Шотоли, проте чеські волейболісти частіше здобували очки. Зайічек виконав ще один блок і ейс (14:10), а надалі чеські гравці лише збільшували перевагу, переважно завдяки Вашіні.

«Сьогодні я вітаю гравців, які відмінно провели матч і створили атмосферу. Вони показали цікаві індивідуальні виступи, і великої похвали заслуговує Якуб Януш, який сьогодні зіграв чудово», - прокоментував гру тренер збірної Чехії Іржі Новак.