Євро-2023: у групі В Словенія забронювала першу путівку до 1/8 фіналу
03.09.2023
Збірна Словенії

Словенія стала першою командою з групи В, яка завоювала путівку до 1/8 фіналу чоловічого чемпіонату Європи-2023. У суботу вона обіграла Іспанію, здобувши свою третю перемогу в трьох іграх групового етапу на даний момент та закріпивши місце в першій четвірці в підсумковому заліку групи. Тим часом іспанці, які раніше здолали  господарів групи – Болгарію,  опустилися на 5 місце з однією перемогою і двома поразками.

У другому матчі дня, що проходив у Палаці культури і спорту у Варні, Болгарія порадувала домашніх уболівальників, оговтавшись від поразки в першому сеті і здобувши перемогу над Україною. На даний момент болгари  займають друге місце в таблиці з шістьма очками, двома перемогами і однією поразкою.

Словенія-Іспанія 3:0 (25-19, 25-15, 25-15)

Словенія vs Іспанія

З Клеменом Чебулем і капітаном Тіне Урнаутом, які фінішували з 17 і 14 очками відповідно, Словенія переграла Іспанію за всіма статтями і здобула переконливу перемогу в трьох сетах. Обидва догравальники зробили по два ейси кожен. Чебуль також додав до свого рахунку непробивний блок. Їхній іспанський колега Хорді Рамон став найрезультативнішим бомбардиром своєї команди, набравши 8 очок.

Словенці вже на початку матчу показали, що їх цікавить лише перемога. З гарною взаємодією в блоках і захисті вони швидко вийшли вперед. Ален Пайєнк повністю володів сіткою зі 100% успіхом у атаці та трьома блоками. Спочатку він покращив рахунок до 8:4, після чого тренер іспанської збірної взяв тайм-аут. Іспанці почали грати краще і в декілька кроків скоротили дистанцію до суперників до одного пункту (8:9, 9:10, 10:11), але їм не вдалося зрівняти рахунок. Після блоку Пайєнка і втручання Можича перевага словенців знову зросла до чотирьох очок (15:11), і іспанцям вже не вдалося змінити ситуацію. Врешті-решт Словенія завершила сет комфортною перемогою 25:19.

У другому сеті  Словенія лідирувала від початку до кінця. Сашо Шталекар  разом з партнерами по команді вивів Словенію вперед із рахунком 15:7. До кінця сету словенці зберігали високий рівень гри, а Клемен Чебуль допоміг завершити його з рахунком 25:15 під оплески вболівальників.

Іспанія спробувала відігратися на початку третього сету, але змогла протриматися тільки до рахунку 11:9, після чого завдяки відмінній подачі Тіне Урнаута, який тоді зробив два ейси, Словенія здобула наступні п'ять очок і повернула собі контроль над табло. Іспанцям ще вдалося наблизилися до суперників (14:15), але підсилені Чебулем в атаці, словенці надалі збільшили свою перевагу, тоді як волейболісти Іспанії до кінця гри здобули лише одне очко. Словенський догравальник також зробив два ейси поспіль, наблизивши свою команду до матч-пойнту, а коли той настав, Сашо Шталекар зробив блок, встановивши перемогу з рахунком 25:15.

«Іспанія, здавалося, хотіла дати відпочити деяким своїм основним гравцям, які не розпочали матч, тоді як, з іншого боку, ми вийшли на майданчик з нашою «першою шісткою». Сьогодні було дійсно приємно грати. Ми залишалися зосередженими. Кожен м'яч був на рахунку, і я дуже радий, що ми виграли досить легко», - прокоментував ліберо Словенії Яні Ковачич.

«Словенія - одна з найкращих команд у світі. Коли ви граєте проти такої сильної команди, вам потрібно діяти ідеально і сподіватися, що вони виступлять не на своєму найкращому рівні. Проти них дійсно важко набирати очки, тому що вони дуже сильні на блоці. Ми грали досить добре до середини сетів, коли вони почали торкатися деяких м'ячів і дуже розумно грати в контратаках, приймаючи розумні рішення і легко набираючи очки в грі проти нас», - зазначив головний тренер збірної Іспанії Мігель Рівера.

У неділю Словенія матиме вихідний, а на початку тижня вона зіграє два останні матчі у групі В. Спершу в понеділок словенці зустрінуться з Хорватією, а наступного дня - з Болгарією. Обидва матчі розпочнуться о 20:30 за київським часом.