Євро-2023: Словенія позбавила Угорщину надії на вихід до 1/8 фіналу
23.08.2023
Збірна Словенії

Словенські волейболістки з нетерпінням чекали своєї першої перемоги на чемпіонаті Європи з волейболу і таки здобули її у матчі з Угорщиною, що відбувся у вівторок, 22 серпня, в Бельгії. Жіноча збірна Словенії переконливо обіграла угорок з рахунком 3:0 (25-19, 25-18, 25-16).

Протистояння з Угорщиною в Генті стало четвертим для словенських волейболісток на цьому чемпіонаті Європи. Після очікуваних поразок від фаворитів групи А Польщі та Сербії, а також від приймаючої команди Бельгії, словенки спробували здобути свою першу перемогу у матчі з Угорщиною, яка також підійшла до цього поєдинку, не маючи перемог.

Словенія vs Угорщина

Словенки розпочали матч краще, і здебільшого вели у рахунку (5-2, 11-8), хоча угорські гравчині весь час намагалися скоротити відставання і навіть один раз наздогнали суперниць (5-5). Завдяки помилкам, які угорки допускали у найбільш невідповідні моменти, надалі наблизитися ближче до суперниць їм вже не вдавалося (18-14). Вони ніяк не могли знайти свою гру, тоді як словенки були ефективними в атаці і змогли набрати додаткові очки за рахунок блоків і ейсів. Волейболістки Словенії лідирували до кінця сету і завершили його на свою користь з рахунком  25-19.

У другому сеті до угорських гравчинь повернувся ентузіазм, який вони демонстрували у попередньому матчі з полячками, завдяки чому угорки швидко скоротили трьохочкове відставання від словенських гравчинь (5-4). На початку сету гра була напруженою, до рахунку 12-12 жодній з команд не вдавалося отримати значну перевагу. На боці Угорщини головну роль у цьому протистоянні відігравала діагональна Анетт Немет, в той час як у словенок навантаження було більш рівномірно розподілено між гравчинями. Надалі угорки відстали в перегонах  на два очки, заміна догравальниць не допомогла, і наступні два розіграші також дісталися суперницям (19-15).  В заключній частині сету ситуація не змінилася, і словенки виграли з рахунком 25-18. Таким чином, стало зрозуміло, що до 1/8 фіналу угорки вже не потраплять.

Третій сет став випробуванням для Андреа Пінтер, яку викликали на заміну наприкінці попереднього. Проте вона не змогла покращити загальну гру угорської команди. Словенки були кращими у всіх ігрових елементах і постійно збільшували свою перевагу (11-6). Угорки також мали деякі успіхи, але кількість допущених ними невимушених помилок була занадто великою, тому словенкам вдалося збільшити перевагу майже до десяти балів (17-10), і в підсумку легко перемогти 25-16 в останньому сеті і в матчі.

Вже сьогодні, 23 серпня, на словенок чекає важливий поєдинок з Україною. Свій заключний матч у групі А збірна Словенії розпочне о 18:00 за київським часом. Угорки у фіналі групового етапу зустрінуться з чемпіонками світу – волейболістками Сербії. Початок гри – о 21:00.

«Мені сумно, оскільки, незважаючи на те, що грати проти таких сильних команд фізично дуже важко для нас, головна проблема полягає в тому, що ми лякаємось, коли матч має вирішальне значення. Проти полячок цього не було, і ми грали добре. Сьогодні, коли ми повинні були перемогти, нас ніби не було на майданчику. Технічно, тактично і з точки зору ставлення до гри ми не показали все, на що здатні, і за це я прошу вибачення. Ми повинні навчитися справлятися з тиском на нас, а для цього потрібно багато таких матчів», - прокоментував поразку своїх підопічних головний тренер збірної Угорщини Алессандро Кьяппіні.

«Сьогодні ми показали дійсно зібрану гру, ми дотримувалися системи, про яку домовилися. Але все ж в деякі моменти наша гра могла б виглядати краще. Ми здатні показати навіть більше, ніж сьогодні, але я дуже рада, що ми закінчили гру з рахунком 3:0, що було і нашою метою. Завтра новий матч, і важливо зіграти його на свіжу голову і дуже зібрано, щоб зафіксувати нову перемогу. Звісно, Україна - дуже сильна команда, вона гарна у всіх елементах, але якщо ми будемо грати дуже сконцентровано і якщо всі сім гравців на майданчику покажуть свою гру, ми зможемо перемогти. Подаючи, ми повинні відсувати суперника від сітки, тому що тоді буде легше створити блок, а потім і захист. Ми повинні дотримуватися всіх елементів і системи, про які ми домовимося», - сказала після матчу центральна блокуюча збірної Словенії Ніка Мілошич

«Ми розуміємо, що могли б зіграти цей матч краще, але маємо бути задоволені цією перемогою. Нам вона була потрібна, особливо з психологічної точки зору після трьох важких матчів або поразок.. Ми знаємо, що завтра нас чекає сильний суперник. Якщо порівняти нинішню Україну з тією, що була в 2019 році,, то це краща, більш злагоджена команда. Ми повинні спрямувати всі сили, які у нас ще є, на завтрашній матч і боротися до останнього. Найкраще було б виграти з рахунком 3: 0», - зазначила зв’язуюча словенської команди Сара Найдич.

«Ми не дуже задоволені самою грою, завтра потрібно буде показати значно більше. У будь-якому випадку, ми задоволені результатом. Ми дуже швидко виграли три сети, але в середу нам доведеться показати все, на що ми здатні. Тобто більше енергії, і ми повинні почати атакувати.  Нам потрібно вдосконалити сьогоднішню гру, і я сподіваюся, що ми продовжимо в такому ж дусі», - прокоментувала догравальниця збірної Словенії Лорена Лорбер Фійок.