Євро-2023: Румунія здолала Туреччину, а Греція встояла у матчі проти Португалії в Тель-Авіві
02.09.2023
Збірна Греції

Румунія і Туреччина відкрили четвертий день чоловічого чемпіонату Європи з волейболу в Тель-Авіві, подарувавши глядачам захоплюючий п'ятисетовий поєдинок. У напруженій боротьбі підопічні Серджіу Станку показали сталеві нерви, здолавши володаря Кубка претендентів – збірну Туреччини з рахунком 3-2. Таким чином, румуни здобули першу перемогу в групі D, в той час як туркам це досі не вдалося.

В іншому матчі дня Португалія і Греція зійшлися в ще одній захоплюючій грі з п'яти сетів, і після поразки в двох сетах грецькі волейболісти привітали себе з перемогою.

Румунія vs Туреччина

Турецька команда стартувала без кращого гравця Адіса Лагумджії і відкрила перший сет з рахунком 7:3. Однак підопічні головного тренера Альберто Джуліані збилися з ритму на прийомі (32% ефективності) і через власні помилки програли сет з рахунком 22-25.

Блок Туреччини почав працювати краще в другому сеті (6 блоків, чотири з яких виконав Бедірхан Бюльбюль), і цей елемент став вирішальним для перемоги в сеті з рахунком 25-18.

Румунія не здалася, коли рахунок у матчі зрівнявся. Незважаючи на те, що турецькі гравці у третьому сеті поліпшили свої показники в прийомі (67% ефективності), румунська команда також залишалася стабільною в цьому елементі (68%). Маючи в активі ще два непробивних блоки і дві успішні атаки, гравці під керівництвом Серджіу Станку вийшли з цього сету переможцями (25-21).

Туреччина страждала від помилок на подачі, які вплинули на рахунок на початку сету, і Румунія вийшла вперед. Проте гравці румунської збірної втратили концентрацію і почали допускати помилки, що в підсумку стало вирішальним в цьому сеті, оскільки турки використали всі свої шанси, щоб здобути перемогу 25-23 і перевести гру на тай-брейк.

На вирішальному відрізку сильніше атакували румуни (13 проти 9), які врешті-решт здобули перемогу в сеті (17-15) і в матчі (3:2).

Збірна Румунії

«На жаль, ми почали не найкращим чином тут, на чемпіонаті Європи. Сподіваюся, ця перемога допоможе нам відчути більше впевненості і показати кращу гру», - сказав румунський догравальник Маріан Бала.

У матчі Португалії і Греції перший сет був відзначений досить рівною грою обох команд на різних елементах. Проте, очолювана Александром Феррейрою (7 очок) португальська команда здобула перемогу з рахунком 25-22.

Греція vs Португалія

Головний тренер збірної Греції Данте Бонінфанте випробовував різні комбінації у другому сеті, але, незважаючи на кращу гру в блокуванні (2 проти 1) і подачі (3 ейси проти жодного), Португалія взяла верх і в цьому сеті (25-19), будучи більш успішною в атаці (18 проти 10).

Дімітріос Мушліас

Однак грецькі волейболісти не збиралися здаватися. Демонструючи чудову ефективність атаки (82%) в третьому сеті, вони здобули перемогу 25-20 і повернули інтригу в гру, зрівнявши рахунок в матчі. Свій внесок в успіх збірної Греції зробив Дімітріос Мушліас, який набрав цілих дев'ять очок, показавши вражаючу ефективність на рівні 89%.

Натхненні перемогою в сеті, грецькі волейболісти взяли ситуацію на майданчику під повний контроль. Завдяки чудовому прийому (67% ефективності) і більшій результативності атак (59% проти 43%), Греція вийшла переможницей з четвертого сету (25-16).

Обидві команди потерпали від власних помилок на подачах на початку тай-брейку, але грекі першими знайшли свій ритм і врешті-решт здобули перемогу (15-12).

Дімітріос Мушліас  став найкращим бомбардиром цього поєдинку, набравши 28 очок (60% ефективності).

«Це було непросто, але я радий, що ми це зробили. Нам потрібно попрацювати над багатьма речами, щоб покращити нашу гру, але ми маємо чудовий командний дух. Завтра ми граємо проти Туреччини, і я можу запевнити вас, що ми зробимо все, що в наших силах», - сказав діагональний збірної Греції Дімітріос Мушліас.

У наступному поєдинку, який відбудеться 2 вересня о 17:30 за київським часом, Греція  зустрінеться з Туреччиною, а 3 вересня, о 17:00 – з Румунією. Португалія 3 вересня о 20:00 гратиме з господарями майданчику – волейболістами Ізраїлю.