Євро-2023: македонці і голландці здобули впевнені перемоги над Чорногорією і Чехією
02.09.2023
Збірна Північної Македонії

Чоловіча збірна Нідерландів виправдали роль фаворита в матчі з Чехією, розгромивши її з рахунком 3:0, в той час як македонці здобули перемогу з таким самим рахунком над Чорногорією, зробивши великий крок вперед до 1/8 фіналу чемпіонату Європи з волейболу, що пройде у Палаці спорту «ПалаФлоріо» в італійському Барі.

Нідерланди vs Чехія

Нідерланди здобули впевнену перемогу над Чехією у трьох сетах з рахунком 3:0 (25:22, 25:22, 25:22). На початку першого сету Чехія намагалася не відставати від нідерландців, але після успішної серії атак голландської збірної дистанція між командами зросла до п'яти очок (17-12). Голландці заклали основу для перемоги в сеті, який - завдяки восьми очкам Німіра Абдель-Азіза - в підсумку завершився з рахунком 25-22.

Нідерланди гарно почали другий сет, змусивши тренера збірної Чехії Іржі Новака взяти тайм-аут за рахунку 5:1. Безліч невимушених помилок з боку Чехії дозволила Нідерландам збільшити перевагу (11:5), хоча ближче до завершення сету гра стала більш захоплюючою. Чехи близько підібралися до суперників (21-20), але знову ж таки, допустили багато помилок. Тож голландці знову виграли сет з таким самим рахунком, як і перший: 25-22.

Чехи, яким для продовження поєдинку потрібна була перемога, відмінно почали третій сет. Після трьох послідовних блоків рахунок став 0-4, і Роберто Пьяцца взяв тайм-аут. Головний тренер збірної залишився вірним основному складу, який демонстрував все більш кращу гру і в середині сету вже зрівняв рахунок (13-13). Завдяки Бенні Туінстрі голландці вперше в цьому сеті отримали перевагу в два очки. Вони утримували її до самого кінця, коли Німір приніс Нідерландам сет-пойнт (24-22), а потім завершив гру гарною подачею.

Азіз Німір був найкращим у команді-переможниці з 19 очками, Ян Гадрава відзначився за Чехію з 15 очками.

Нідерланди зараз знаходяться на другому місці в групі C після Польщі, яка вчора програла. Завтра у голландських гравців буде день відпочинку, після якого будуть зіграні ще два матчі: у понеділок вони зіграють з Данією (18.00), а днем пізніше зустрінуться з господаркою групи - Північною Македонією (18.00).

Збірна Нідерландів

Остання обіграла збірну Чорногорії з рахунком 3:0 (22:25, 18:25, 20:25) в другому матчі дня перед більш ніж п'ятьма тисячами глядачів на трибунах СК «Борис Трайковський».

Волейболісти Чорногорії показали найкращу гру на старті: вони вели 5:1, проте з середини сету македонці взяли поєдинок під свій контроль. Завдяки кращій реалізації атаки і відмінному блоку гравців Північної Македонії, чорногорці не змогли набрати більше 22 очок.

Македонія vs Чорногорія

На старті другого сету  Чорногорія знову лідирувала  6:3, але змогла утримати перевагу лише до рахунку 8:5, коли македонці знову переломили ситуацію і захопили лідерство, яке зберегли  до кінця сету, здобувши перемогу 25:18.

Після десятка очок третього сету команда Йошко Міленкоскі зробила серію 4:0, повела 9:4 і за великої підтримки вболівальників змогла протистояти тиску Война Чачича і його товаришів по команді, здобувши перемогу з рахунком 25:20.

У складі македонської збірної найкращим бомбардиром став діагональний Нікола Гьоргієв з 20 очками, відмінний матч також провели догравальник Александар Ляфтов з 14 очками і центральний блокуючий Філіп Савовські з 11, 10 з яких були з блоку. У чорногорців найбільший здобуток мав капітан Войін Чачич, який набрав 12 очок, догравальник Іван Цвічер здобув 11, а діагональний Александар Мініч закінчив матч з дев'ятьма очками.

Завдяки цьому тріумфу приймаюча сторона в Скоп'є стала на крок ближче до виходу в «раунд шістнадцяти», що саме по собі є історичним успіхом для цієї країни.

Завтра о 18:00 за київським часом в групі C Данія зіграє з Чорногорією, а македонці зіграють проти поляків о 21:00.