Євро-2023: чоловічі збірні Польщі та Нідерландів вдало стартували у Скоп'є
01.09.2023
Збірна Польщі

Головні претенденти на здобуття перших двох місць у таблиці групи C чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків, Польща і Нідерланди, очікувано здобули переконливі перемоги над Чехією і Чорногорією. Це була чудова розминка перед їхнім матчем у 2-му турі в Скоп'є.

Збірна Польщі провела фантастичну гру у спортивному центрі Бориса Трайковського, продемонструвавши свою силу в матчі проти Чехії і здобувши перемогу з рахунком 3:0 (25:17, 25:20, 25:20). Для першого матчу Нікола Ґрбич вибрав гравців, з якими в 2021 році виграв Лігу чемпіонів - з одним виключенням: замість Девіда Сміта на майданчик вийшов Норберт Губер.

Польща vs Чехія

Поляки почали матч дуже сконцентровано і зіграли практично ідеальний перший сет, допустивши лише одну помилку та продемонструвавши 65 % ефективності атаках. Чеські волейболісти, серед яких виділялися Лукас Васіна і Ян Гадрава (до речі, обидва є гравцями польських клубів), не могли встояти перед натиском суперників, на боці яких відзначився відмінною грою Каміль Семенюк.

Наступний сет розпочався з ще більшого домінування поляків. Спочатку польська збірна вийшла вперед з рахунком 6:0, з яких п'ять очок були результатом блоків, а через мить сьоме очко було здобуто після зупинки атаки чехів. Проте потім польські волейболісти трохи розслабилися і дозволили суперникам захопити лідерство. Багато проблем полякам завдав Васіна, який добре грав на прийомі, подачі і в атаці. Після його ейса рахунок став 23:19, і тренер Ґрбич взяв тайм-аут. Перерва допомогла полякам сконцентруватися і завершити сет перемогою.

У останньому відрізку гри чехи намагалися нав’язати рівну боротьбу, проте наближалися до суперників лише в моменти, коли вони втрачали концентрацію. Загалом протягом трьох сетів через власні помилки поляки віддали суперникам лише десять очок.

Каміль Семенюк і Лукаш Качмарек набрали в матчі по 14 очок за Польщу, а за Чехію відзначився Лукаш Васіна, який фінішував з аналогічним результатом.

У п'ятницю о 21:00 за київським часом Польща зіграє проти Нідерландів, теоретично найсильнішого свого суперника в групі C.

Нідерланди успішно розпочали свою місію з відбору до 1/8 фіналу, перемігши Чорногорію з рахунком 3:0 (25:19, 25:18, 22:25) у першому турі в групі C в Скоп'є, і тим самим виправдавши свою роль фаворитів.

Нідерланди vs Чорногорія

Кращим у команді переможців став Німір Абдель з 12 очками, у чорногорців відзначився Войін Чачич з 10 очками.

Збірна Нідерландів

У наступному раунді Євро-2023 Чехія зустрінеться з Данією 1 вересня о 18:00 за київським часом, в той час як Чорногорія зіграє з Македонією 2 вересня о 21:00.