Євро-2023: чоловіча збірна України зазнала другої поразки поспіль
ukraine

Чемпіонат Європи-2023. Груповий раунд. Група В. Другий матч

31 серпня, четвер

Україна – Хорватія – 2:3 (25:17, 22:25, 25:20, 15:25, 13:15)

Стартовий склад збірної України: Плотницький (набрав 19 очок), Синиця (3), Семенюк (13), Щуров (7), Ковальов (5), Тупчій (16), Канаєв (л), Бойко (л). На заміну виходили: Полуян (4), Кучер (1), Кісілюк (1), Мазенко (0) Євстратов (0).

Головний тренер: Угіс Крастіньш.

Стартовий склад збірної Хорватії: Жуковски (набрав 0 очок), Нікашевич (9), Седлачек (22), Сестан (1), Джирліч (25), Міхаль (8), Зелькович (ліберо). На заміну виходили: Баконжі (5), Ханзіч (4), Мареліч (5).

Головний тренер: Седрік Енар.

Рахунок у матчі відкрив сьогоднішній іменинник Ілля Ковальов. Далі хорвати залишилися без свого основного пасуючого Тімофея Жуковски: приземлення після стрибку на блок виявилося не зовсім вдалим. А далі були ейс від капітана Олега Плотницького, який сьогодні вийшов у стартовому складі, брейкові очки від Василя Тупчія та Ковальова (15:10). Одним словом – гра йшла за сценарієм української команди. Завершив партію також іменинник Ковальов – 25:17 та 1-0.

Другий сет проходив у спокійній атмосфері та рівній грі (8:8 – 11:11). Потім українці почали помилятися на подачі, а хорвати навпаки майже не припускалися помилок (13:15). Тайм-аут Угіса Крастіньша, помилка на подачі Нікачевича та ейс Плотницького і  рахунок на табло – 15:15. А потім дежавю, але в іншу сторону: помилка нашого капітана на подачі та ейс від зв’язуючого Баконжі (15:17), а згодом ще один ейс від Міхаля (17:20). Зрештою, цей відрізок матчу виграли наші суперники. Міхаль “зачохлив” Семенюка та 22:25 і 1-1.

В перерві в короткому флеш-інтерв’ю наставник української збірної Угіс Крастіньш зазначив, що його підопічні почали діяти менш агресивно на подачі й тому поступилися у другій партії.

І одразу ж на старті третього сету Полуян взяв до увагу це зауваження і видав серію потужних подач, яка не дозволяла хорватам організувати вдалу атаку (4:0). “Синьо-жовті” приклали максимум зусиль аби втримати рахунок (21:14) і вирватися вперед у цьому двобії – 25:20 та 2-1.

У четвертому сеті у нашої команди виникли складнощі (1:4). Ситуація погіршилася коли через дискомфорт, ймовірніше за все у спині, довелося замінити основного діагонального Василя Тупчія (9:14). Далі була ще низка замін – Євстратов, Мазенко, Кісілюк (10:17), однак і вони не врятували хід цього сету – Хорватія зрівняла рахунок –15:252-2.

Тай-брейк. Лотерея. Без права на помилку. Обидві команди налаштувалися на боротьбу. Спочатку на подачі ризикнув капітан хорватів Петар Джирліч (2:4), але вчасний тайм-аут нашого наставника та кілька влучних атак і 6:6. Колективи боролися, подавали ейси в один одного (12:12). Все вирішилося у кінцівці: зберегти концентрацію краще змогли представники Хорватії – 13:15 та 2-3 у підсумку.

Найрезультативнішим у складі української збірної був капітан Олег Плотницький (19 очок).

Це вже друга поразка українці. Вчора вони програли Словенії (1:3).

Наступний матч українці проведуть 2 вересня о 20:30 за київським часом. Наша команда зіграє проти господарів турніру Болгарії.